Почетна » Џет сет » Филм ТВ » „Убавицата и ѕверот“ конечно оживеаја

„Убавицата и ѕверот“ конечно оживеаја

Филм ТВ

Првиот трејлер за долго најавуваниот римејк на анимираната приказна за „Убавицата и ѕверот“ конечно е објавен и се чини дека чекањето ќе се исплати. Главната улога на убавицата Бел ќе ја толкува Ема Вотсон, Ден Стивенс ќе биде Ѕверот, а Лук Еванс главниот антагонист Гастон. За сите љубители на продукцијата на Дизни, премиерата е најавена за 17 март, 2017 година, а во меѓувреме можете да го погледнете трејлерот.