Почетна » Џет сет » Музика » Одличен настап на Мартија на јуниорскиот Евросонг (видео)

Одличен настап на Мартија на јуниорскиот Евросонг (видео)

Музика

На детскиот Евросонг кој вечерва се одржа во Малта, нашата Мартија Станојковиќ имаше одличен настап и беше еден од фаворитите. Сепак, таа заврши на 12-то место од вкупно 17 земји, а за победничка беше прогласена песната на Грузија која ја исполни Маријам Мамадашвили, во неизвесна борба за поени до крај со песната на Ерменија.

Погледнете го настапот на нашата Мартија:

И победничката песна: