Почетна » Сештоманија » Интернет

Интернет

Корисниците на Yahoo се повикани да сменат лозинки

Корисниците на Yahoo се повикани да сменат лозинки »

15 Дек, 2016
Коментари: 0

Компанијата Yahoo била жртва на хакерски напад во 2013 година, кога биле украдени податоци од една милијарда корисници, поради што ова се смета

Зошто Селена Гомез е најследената личност на Инстаграм?

Зошто Селена Гомез е најследената личност на Инстаграм? »

9 Мај, 2016
Коментари: 0

Селена Гомез во март годинава стана најследената жена на Инстаграм, оставајќи ја со тоа на второ место нејзината најдобра пријателка Тејлор Свифт.

Еве

Отсега на Инстаграм: Папата Франциско соборува рекорди!

Отсега на Инстаграм: Папата Франциско соборува рекорди! »

20 Мар, 2016
Коментари: 0

Папата Франциско започна „ново патување“ на популарната социјална мрежа за споделување фотографии за себеси да се направи што подостапен на верниците коишто ја

Проект Њујорк 2019: „Големото јаболко“ станува „огромен хот-спот“

Проект Њујорк 2019: „Големото јаболко“ станува „огромен хот-спот“ »

21 Фев, 2016
Коментари: 0

Градските татковци на Њујрок во 2014 година го објавија проектот за кој си дадоа рок од пет години за реализација, период во кој ќе

Опра Винфри направи хаос на берзата и заработи 12 милиони долари

Опра Винфри направи хаос на берзата и заработи 12 милиони долари »

29 Јан, 2016
Коментари: 0

Легендарната ТВ водителка Опра Винфри е една од најбогатите жени во медиумскиот бизнис, но успева и натаму да заработува фантастични суми на пари

Социјалните мрежи даваат мозочен ефект на секс

Социјалните мрежи даваат мозочен ефект на секс »

14 Дек, 2015
Коментари: 0

Сопственото разоткривање на медиумите како социјалните мрежи нудат ефект во мозокот сличен на оној што го дава сексот.

Најновото истражување од респектираниот универзитет

Корисничка поддршка преку социјални мрежи

Корисничка поддршка преку социјални мрежи »

1 Дек, 2015
Коментари: 0

Социјалните мрежи се погоден медиум за корисничка поддршка, смета авторот Гери Вајнерчук во својата книгa „Благодарам економија“ (Thank you economy).

Самиот тој е

Зависноста од Интернет е ментална болест?

Зависноста од Интернет е ментална болест? »

19 Ное, 2015
Коментари: 0

Според новите американски истражувања, нервозата и вознемиреноста се симптоми на зависност од Интернет во ситуации кога корисникот не е „онлајн, поради што истата

Што би сакале да си купите на Интернет?

Што би сакале да си купите на Интернет? »

19 Ное, 2015
Коментари: 0

Извештајот на агенцијата Нилсен открива во кои сегменти ќе се развива Интернет пазарот, односно кои се желбите на купувачите.

Производи кои се оценети

Нилсен: Дури 32% луѓе одат со Фејсбук во тоалет

Нилсен: Дури 32% луѓе одат со Фејсбук во тоалет »

10 Апр, 2013
Коментари: 0

Глобалната агенција за мерење на медиуми, Нилсен Холдингс, ги објави своите наоѓања од анкетата за социјалените мрежи, согласно анкетата што била спроведена од