Почетна » Сештоманија » Феномени

Феномени

Кралицата за која беа сменети правилата во шахот

Кралицата за која беа сменети правилата во шахот »

22 Авг, 2016
Коментари: 0

Шпанската кралица Изабела, монархот кој ја обедини Шпанија и го испрати Кристофер Колумбо да открива нови територии, исто така била и инспирација за

Џеки Чен од стапчиња за јадење, Адел од стопени свеќи (видео)

Џеки Чен од стапчиња за јадење, Адел од стопени свеќи (видео) »

22 Мај, 2016
Коментари: 0

Хонг Ји е млад архитект, која создава уметност од невообичаени, а сепак секојдневни работи. Откако станува магистер по архитектура во Сиднеј, оваа млада

Десет непознати факти за животот во Финска

Десет непознати факти за животот во Финска »

1 Мар, 2016
Коментари: 0

Иако може да се теоретизира дека Финска е блиску до Северна Кореја затоа што ги дели само една земја (Русија), постојат факти

„Титаник 2“ ќе заплови во 2018 година

„Титаник 2“ ќе заплови во 2018 година »

26 Фев, 2016
Коментари: 0

Идентична реплика на бродот „Титаник“, финансирана од австралискиот милијардер Клајв Палмер веќе е во изградба од страна на бродската компанија „Блу Стар Лајн“.

Дали сме на пат кон откривање на вечен живот?

Дали сме на пат кон откривање на вечен живот? »

22 Фев, 2016
Коментари: 0

Според истражувачите во „Хумаи“, компанија која работи на човечката интеракција со вештачка интелигенција, може да се случи наскоро луѓето да се враќаат од

Русите се подготвуваат да испратат мајмун на Марс

Русите се подготвуваат да испратат мајмун на Марс »

20 Фев, 2016
Коментари: 0

Мајмуните се покажаа како многу важни во истражувањето на вселената за луѓето. Кога сакавме да одиме на месечината, мајмуните ни помогнаа да ги

Кој вид на цвеќе какво значење има

Кој вид на цвеќе какво значење има »

13 Фев, 2016
Коментари: 0

Во Англија уште од Викторијанско време при подарувањето цвеќиња се посветувало големо внимание на тоа што значи кој вид на цвеќе. Веруваме дека

„Трендинг“ вест: Гимнастичарка изведе скок што ги збуни коментаторите (ВИДЕО)

„Трендинг“ вест: Гимнастичарка изведе скок што ги збуни коментаторите (ВИДЕО) »

9 Фев, 2016
Коментари: 0

Софина ДеЏизус е ново име на американската сцена во ритмичка гимнастика, која пред само два дена настапи на студентското натпреварување во Јута, бранејќи

Несекојдневна глетка: Охридското езеро од рибја перспектива (ВИДЕО)

Несекојдневна глетка: Охридското езеро од рибја перспектива (ВИДЕО) »

3 Фев, 2016
Коментари: 0

Не е шега, погледнете го видеото на охриѓанецот Љупчо, кој ни овозможи да ѕирнеме на дното на Охридското езеро со помош на камера

Авион кој ќе лета од Лондон до Њујорк за 11 минути!

Авион кој ќе лета од Лондон до Њујорк за 11 минути! »

29 Јан, 2016
Коментари: 0

Сакате да скокнете преку „Големата бара“ за 11 минути? Предлог концептот е на канадскиот индустриски дизајнер Шарл Бомбардие, авионот наречен „Антипод“ кој ќе