Свадба

Супер идеја за обновување на оштетени високи потпетици

Супер идеја за обновување на оштетени високи потпетици »

24 Сеп, 2016
Коментари: 0

Сигурно на сите ни се случува да ги изгребеме и оштетиме омилените салонки, особено во делот кај потпетиците. Еве една практична идеја со

Кој датум е совршен за вашето судбоносно „да“?

Кој датум е совршен за вашето судбоносно „да“? »

28 Јун, 2016
Коментари: 0

Датумот за да го кажете судбоносното „да“ не треба да се занемари и може да го одреди текот на брачниот живот и да

Десет најчудни свадбени обичаи од целиот свет

Десет најчудни свадбени обичаи од целиот свет »

24 Мар, 2016
Коментари: 0

Кога знаеме колку само различни и интересни свадбени обичаи има кај нас, не можеме ни да претпоставиме што ли има низ светот. Еве

Вирално видео: Маорскиот „хака“ танц изведен на свадба!

Вирално видео: Маорскиот „хака“ танц изведен на свадба! »

23 Јан, 2016
Коментари: 0

На спортските терени сме навикнале да ги гледаме репрезентативците на Нов Зеланд како го изведуваат маорскиот „хака“ танц, кој е дел од нивната

Кога таткото ја предава саканата ќерка (ВИДЕО)

Кога таткото ја предава саканата ќерка (ВИДЕО) »

24 Дек, 2015
Коментари: 0

Едно симпатично вирално видео ќе истовремено ќе ве насмее и ќе ве насолзи, бидејќи станува збор за вистинит случај при црквената церемонија, кога

Како да ги намалите трошоците за вашата свадба?

Како да ги намалите трошоците за вашата свадба? »

2 Ное, 2015
Коментари: 0

Го кажавте судбоносното „Да“, а сега ви останува само да планирате. Сите невести сонуваат за совршена свадбена прослава со прекрасна храна и шампањ,

Еден прекрасен ден…

Еден прекрасен ден… »

2 Ное, 2015
Коментари: 0

Вие станавте модерна невеста која знае што сака, а што не. Вашата венчавка не сакате да биде по истата шема како и останатите?

Внимавајте што јадете пред венчавката

Внимавајте што јадете пред венчавката »

2 Ное, 2015
Коментари: 0

Дојде денот пред венчавката, а вие не знаете што да поткаснете? Гладни сте, вознемирени, и не сакате да погрешите?

Доколку не сакате да

Невести, сплетете ги косите

Невести, сплетете ги косите »

2 Ное, 2015
Коментари: 0

Нека новото поглавје од вашиот живот започне со прекрасна фризура, а сплетената коса нека го означува преплетувањето на вашите животи. Плетенките во последниот

Што мислите за црвена венчаница?

Што мислите за црвена венчаница? »

2 Ное, 2015
Коментари: 0

Доколку сакате традиционала венчавка сигурно дека ќе одберете венчаница во бела боја. Трендот оваа година ги поместува границите на класичниот невестински изглед.

Сон