Дом

Шест креативни предлози за пакување подароци (ВИДЕО)

Шест креативни предлози за пакување подароци (ВИДЕО) »

8 Дек, 2016
Коментари: 0

Празничниот период во нас ги буди благородните чувства да ги даруваме најблиските и најмилите, но кога сето тоа е спакувано на перфектен начин,

Со Фенг Шуи привлечете поволна финансиска состојба

Со Фенг Шуи привлечете поволна финансиска состојба »

29 Ное, 2016
Коментари: 0

Фенг шуи се занимава со протокот на енергиите и нивното влијание врз животот. Според Фенг шуи, централната област поврзана со финансиите е најјужниот

Впечатлива декорација за вашата свечена трпеза (ВИДЕО)

Впечатлива декорација за вашата свечена трпеза (ВИДЕО) »

27 Ное, 2016
Коментари: 0

Старо правило е дека човекот ужива со сите сетила, па токму затоа сите се трудиме да го направиме амбиентот околу нас попријатен и

Сопругата на рускиот милијардер Мелниченко позира на нивната мега јахта

Сопругата на рускиот милијардер Мелниченко позира на нивната мега јахта »

7 Сеп, 2016
Коментари: 0

Блиндираната палата на вода од 120 метри на рускиот тајкун Андреј Миличенко дополови низ Темза до Лондон, а неговата сопруга, Александра, поранешна манекенка со

Се продава луксузниот дом на Џеки Колинс

Се продава луксузниот дом на Џеки Колинс »

16 Авг, 2016
Коментари: 0

Кога овие ѕидови би можеле да зборуваат, сигурно би раскажале многу интересни приказни.

Лондонскиот дом на познатата писателка и сестра на актерката Џоан

Како да направите зајаче од салфетка

Како да направите зајаче од салфетка »

28 Апр, 2016
Коментари: 0

Покрај тоа што масата за Велигден ќе ја наредите со сите ваши празнични специјалитети, наместо да купувате дезенирани салфетки, а сакате креативно да

Велигден во боите на пролетта

Велигден во боите на пролетта »

21 Апр, 2016
Коментари: 0

Можеби веќе размисувате како да си го украсите домот за Велигден, па еве ви неколку едноставни, но ефектни предлози од познатата Марта Стјуард.

СОСЕМА НОВА ИНСПИРАЦИЈА ЗА ВНАТРЕШНИОТ ДИЗАЈН

СОСЕМА НОВА ИНСПИРАЦИЈА ЗА ВНАТРЕШНИОТ ДИЗАЈН »

16 Апр, 2016
Коментари: 0

Дневната соба е срцето на секој дом, свето место резервирано за удобната приватност на секојдневниот живот каде сите се собираме да ги

Менување крпи и постелнина: Има ли временски рокови?

Менување крпи и постелнина: Има ли временски рокови? »

28 Мар, 2016
Коментари: 0

Речиси сите производи доаѓаат со „препорака за користење“, но тоа не е случај со некои од работите кои бараат елементарно ниво на грижа

Кревет кој сам се мести (видео)

Кревет кој сам се мести (видео) »

15 Мар, 2016
Коментари: 0

Конечно, измислен е паметен кревет кој сам се мести секое утро, што уште може да посака човек? Шпанската компанија за мебел „ОХЕА“ не