Почетна » Рецепти » Слатки

Слатки

Чизкејк со чоколада и путер од кикирики (видео)

Чизкејк со чоколада и путер од кикирики (видео) »

19 Фев, 2017
Коментари: 0

Во оваа варијација на познатиот чизкејк десерт сигурно ќе уживаат сите љубители на чоколада и путер од кикирики, а лесен е за приготвување

Чоколадна торта со бисквити и ореви без печење (видео)

Чоколадна торта со бисквити и ореви без печење (видео) »

13 Фев, 2017
Коментари: 0

Не разочарувајте се ако не сте експерт за печење торти, за овој рецепт не треба да приклучувате рерна, а резултатот е подеднакво добар

Домашен јафа колач

Домашен јафа колач »

3 Јан, 2017
Коментари: 0

Периодот е кога има многу портокали, па еве еден стар рецепт за сочен и лесен јафа колач, ако сакате вистински ароматичен зимски десерт.

Домашни Фереро Роше бомбици

Домашни Фереро Роше бомбици »

9 Ное, 2016
Коментари: 0

Кој да му одолее на ова богато чоколадно задоволство, а уште помалку кога едноставно можете да си го приготвите дома!

Состојки:

5 шолји (400

Едноставен колач со отмено име – Дамски каприц

Едноставен колач со отмено име – Дамски каприц »

14 Окт, 2016
Коментари: 0

Се смета дека овој колач потекнува уште од времето на Австро-Унгарија, кога наместо со мармалад го правеле со рибизли, а вие слободно пробајте

Домашна Нутела

Домашна Нутела »

28 Сеп, 2016
Коментари: 0

Овој чоколаден крем дефинитивно го сакаат сите, па зошто да не се обидете да го направите сами дома.

Потребни состојки:

50 гр млечно

Италијански колач со грозје

Италијански колач со грозје »

8 Сеп, 2016
Коментари: 0

Бидејќи е сезона на грозјето, можете да го направите овој лесен и освежителен колач, кој во оригиналниот рецепт е со маслиново масло и

Брза торта со ананас

Брза торта со ананас »

9 Авг, 2016
Коментари: 0

Ако омилен десерт ви е овошна торта, ова е рецепт само за вас. Лесна, брза и неверојатно вкусна торта со ананас која мора да

Парфе – леден летен десерт

Парфе – леден летен десерт »

3 Авг, 2016
Коментари: 0

Овој сладок смрзнат рецепт сигурно добро ќе ви дојде за послужување во лето, од замрзнувач право во чинија. Лесно се приготвува, а смрзнат ќе

Летен колач со вишни, цреши, кајсии и капини

Летен колач со вишни, цреши, кајсии и капини »

17 Јун, 2016
Коментари: 0

Искористете го богатиот избор од летни плодови за да го приготвите овој разнобоен, вкусен и ароматичен колач, а можете да направите и сопствена