Почетна » Рецепти » Салати

Салати

Крем салата Рамајана

Крем салата Рамајана »

5 Окт, 2016
Коментари: 0

Има причина зошто оваа салата е именувана по големиот индиски еп. Нејзиниот егзотичен вкус ќе ве пренесе далеку, во земјата на Буда.

За

Крем салата со сусам

Крем салата со сусам »

17 Јул, 2016
Коментари: 0

Ова чудо на природата кое успева каде што не успеваат другите житни растенија, нам ни е добро познато како вкусен додаток за

Салата Капрезе за инспирација во текот на денот

Салата Капрезе за инспирација во текот на денот »

13 Мај, 2016
Коментари: 0

Капрезе салатата е едноставна салата која се прави со свеж домат, моцарела и босилек. Убава е за промена, а аромите кои ги нуди

Макалото на Крали Марко

Макалото на Крали Марко »

21 Фев, 2016
Коментари: 0

Макалото е едно од најубавите традиционални јадења, при што некои повеќе го преферираат како мезе додека конзумираат алкохол, а некои како главно јадење.

Салата со макарони и туна

Салата со макарони и туна »

16 Ное, 2015
Коментари: 0

Најлесната салата со макарони и туна, вкусен додаток на секоја трпеза. Пробајте.

Потребни состојки:

400 гр макарони

1 тегла маринирани шампињони

200 –

Салата со сурими и моркови

Салата со сурими и моркови »

12 Ное, 2015
Коментари: 0

Ако мислевте дека овие симпатични розеви стапчиња со бела внатрешност се морски плодови, сте се излажале.

Сурими на јапонски значи „мелено месо“, а

Една поинаква салата со туна

Една поинаква салата со туна »

10 Ное, 2015
Коментари: 0

Оваа салата ќе ве спаси многупати кога ќе ви дојдат ненајавени гости или ако сакате да им подготвите вкусен намаз на

Пилешка салата со цвекло

Пилешка салата со цвекло »

8 Ное, 2015
Коментари: 0

Оваа салата нема шанса да не ја познаете кога ќе ја видите, по бојата, ама и вкусот не е за занемарување.

Повеќе

Освежувачка овошна салата

Освежувачка овошна салата »

7 Ное, 2015
Коментари: 0

Најздравата и највкусната овошна салата. Да, во неа главната улога ја има боровинката.

Постои долга листа на лековитите особини на боровинката, а според

Летна салата со компири

Летна салата со компири »

6 Ное, 2015
Коментари: 0

Салатата од компир, туна и маслинки е вистински избор за предјадење, но и за главен оброк за време на летото. Мора да ја