Почетна » Рецепти » Коктели

Коктели

Ликер од мандарини

Ликер од мандарини »

12 Јан, 2017
Коментари: 0

Сезона е на мандарините, па ако сте нивни љубител, покрај тоа што можете да уживате во нив свежи, нивната арома ќе ја сочувате

Космополитан како во Њујорк

Космополитан како во Њујорк »

27 Сеп, 2016
Коментари: 0

Кој гледал „Сексот и градот“, а никогаш не пиел „Космополитан“, веднаш да надомести за пропуштеното. А ако кога ќе се спомне

Домашен ликер од праски

Домашен ликер од праски »

15 Јун, 2016
Коментари: 0

Ако ликерот од јагоди се прави со розе вино, логично, заради бојата, овој од праски се прави со бело вино и слично на

Смути со јагоди, лубеница и чиа семе

Смути со јагоди, лубеница и чиа семе »

12 Јун, 2016
Коментари: 0

Овој едноставен и освежителен напиток е совршен за топлите летни денови кои ни претстојат, а можете да го приготвите за појадок, ужина или

Домашен ликер од јагоди

Домашен ликер од јагоди »

17 Мај, 2016
Коментари: 0

Искористете ја сезоната на јагоди за да можете и во студените зимски вечери да ги послужите своите гости со овој ароматичен ликер.

Состојки:

Совршен Менхетн

Совршен Менхетн »

5 Фев, 2016
Коментари: 0

Ако ви треба опуштање на крајот од работната недела, пробајте го овој совршен коктел од Градот кој никогаш не спие.

Повеќе

Домашен ликер со инстант кафе

Домашен ликер со инстант кафе »

19 Јан, 2016
Коментари: 0

Еве еден домашен ликер кој може да го послужувате цела зима кога ќе ви дојдат гости, особено женски 🙂

Состојки:

4 шолји вода

Аристократски пијалок што ќе ве згрее во зимската ноќ

Аристократски пијалок што ќе ве згрее во зимската ноќ »

12 Дек, 2015
Коментари: 0

Kога денот е краток, а временските услови лоши, има ли нешто попријатно од топол дом, одбрано друштво и добар пијалак.

Во Англија ,

Ултра Александaр

Ултра Александaр »

11 Ное, 2015
Коментари: 0

Во зимските денови, нека ве згрее овој прекрасен чоколаден коктел.

Потребни состојки:

60 мл бренди

60 мл какао крем

1 лажица шлаг

1

Марлен Дитрих

Марлен Дитрих »

7 Ное, 2015
Коментари: 0

Овој гламурозен пијалак го добил името по филмската и модна дива на 20-тиот век – Марлен Дитрих.

Потребни состојки: