Почетна » Рецепти » Главни јадења

Главни јадења

Енчилада-ориз приготвен во една тава

Енчилада-ориз приготвен во една тава »

18 Фев, 2017
Коментари: 0

Не морате веќе да одите во мексикански ресторан, едноставно пробајте сами да си приготвите вкусен енчилада-ориз, оброк кој е подеднакво добар без оглед

Мусака со шунка и моцарела (видео)

Мусака со шунка и моцарела (видео) »

9 Фев, 2017
Коментари: 0

Една поинаква мусака, која ќе сакате да ја јадете за појадок, ручек и вечера, а на вашите кулинарски способности ќе се восхитуваат и

Пилешки копани во црвен ориз (видео)

Пилешки копани во црвен ориз (видео) »

7 Фев, 2017
Коментари: 0

Можеби вашата баба или мајка ви го приготвувала ова вкусно јадење, па опојниот мирис ќе ве врати во детството. Во секој случај, тоа

Маникоти – макарони на италијански начин

Маникоти – макарони на италијански начин »

31 Јан, 2017
Коментари: 0

Ако мислите дека само тестенините не се доволни за богат ручек и сакате да пробате нешто поинакво, нема да згрешите ако се потпрете

Брзи шпагети карбонара

Брзи шпагети карбонара »

30 Окт, 2016
Коментари: 0

Ако сте големи фанови на тестенините, сигурно сте слушнале за карбонара тестенини. Ова е еден брз, лесен и многу вкусен рецепт. Пробајте и

Американска „чизбургер“ пита

Американска „чизбургер“ пита »

26 Авг, 2016
Коментари: 0

Кога сакате на домашните да им приредите вкусно изненадување кое личи на брза храна, а истовремено претставува брз и лесен оброк, оваа чизбургер

Пикантни телешки енчилади

Пикантни телешки енчилади »

29 Јул, 2016
Коментари: 0

Не морате да одите во мексикански ресторан за да каснете нешто вкусно и луто. Овие енчилади можете да си ги направите и дома,

Гулаш потпечен во рерна

Гулаш потпечен во рерна »

14 Јул, 2016
Коментари: 0

Ако немате идеја што да зготвите за утрешниот ручек, пробајте ја оваа поинаква, но подеднакво вкусна варијанта за подготовка на гулаш, којa ќе

Ориз со кари, грашок и пилешко

Ориз со кари, грашок и пилешко »

22 Јун, 2016
Коментари: 0

Ако сакате да додадете нов рецепт во вашето неделно мени, сигурно ќе ви се допадне овој брз и вкусен ручек, особено за жешките

Пица ролат што се јаде со поглед

Пица ролат што се јаде со поглед »

14 Јун, 2016
Коментари: 0

Се замесува за нијанса помеко тесто од вообичаените пекарски рецепти, на следниов начин:

Во сад со 300 милилитри млака вода (може