Почетна » Рецепти

Рецепти

Чизкејк со чоколада и путер од кикирики (видео)

Чизкејк со чоколада и путер од кикирики (видео) »

19 Фев, 2017
Коментари: 0

Во оваа варијација на познатиот чизкејк десерт сигурно ќе уживаат сите љубители на чоколада и путер од кикирики, а лесен е за приготвување

Енчилада-ориз приготвен во една тава

Енчилада-ориз приготвен во една тава »

18 Фев, 2017
Коментари: 0

Не морате веќе да одите во мексикански ресторан, едноставно пробајте сами да си приготвите вкусен енчилада-ориз, оброк кој е подеднакво добар без оглед

Чоколадна торта со бисквити и ореви без печење (видео)

Чоколадна торта со бисквити и ореви без печење (видео) »

13 Фев, 2017
Коментари: 0

Не разочарувајте се ако не сте експерт за печење торти, за овој рецепт не треба да приклучувате рерна, а резултатот е подеднакво добар

Мусака со шунка и моцарела (видео)

Мусака со шунка и моцарела (видео) »

9 Фев, 2017
Коментари: 0

Една поинаква мусака, која ќе сакате да ја јадете за појадок, ручек и вечера, а на вашите кулинарски способности ќе се восхитуваат и

Пилешки копани во црвен ориз (видео)

Пилешки копани во црвен ориз (видео) »

7 Фев, 2017
Коментари: 0

Можеби вашата баба или мајка ви го приготвувала ова вкусно јадење, па опојниот мирис ќе ве врати во детството. Во секој случај, тоа

Маникоти – макарони на италијански начин

Маникоти – макарони на италијански начин »

31 Јан, 2017
Коментари: 0

Ако мислите дека само тестенините не се доволни за богат ручек и сакате да пробате нешто поинакво, нема да згрешите ако се потпрете

Ликер од мандарини

Ликер од мандарини »

12 Јан, 2017
Коментари: 0

Сезона е на мандарините, па ако сте нивни љубител, покрај тоа што можете да уживате во нив свежи, нивната арома ќе ја сочувате

Домашен јафа колач

Домашен јафа колач »

3 Јан, 2017
Коментари: 0

Периодот е кога има многу портокали, па еве еден стар рецепт за сочен и лесен јафа колач, ако сакате вистински ароматичен зимски десерт.

Класични медени колачи

Класични медени колачи »

20 Дек, 2016
Коментари: 0

Не дозволувајте да помине ниеден празник без старите добри медени колачиња, мирисни и ровки. Нема попривлечна арома од таа на свежо печени колачи,

Посна бисквит торта со јаболка

Посна бисквит торта со јаболка »

4 Дек, 2016
Коментари: 0

Едноставно морате да го пробате овој сочен и свеж десерт, кој со задоволство го јадат и тие што не постат.

 Потребни