Почетна » Нега » Здравје

Здравје

Половина од жените страдаат од болки во гениталиите, а причини има многу

Половина од жените страдаат од болки во гениталиите, а причини има многу »

15 Дек, 2016
Коментари: 0

Болките во гениталиите при водењето љубов се симптоматични за жените во зрели години, но има случаи кога тоа не е само поради возраста.

Природни освежувачи за пријатен здив

Природни освежувачи за пријатен здив »

6 Дек, 2016
Коментари: 0

Сигурно дека секојдневното одржување на хигиената во усната шуплина има најважна улога, но понекогаш неубавата миризба останува. Разните гуми за џвакање и препарати

Седум чекори со кои можетe да спречите срцев удар

Седум чекори со кои можетe да спречите срцев удар »

2 Дек, 2016
Коментари: 0

Срцевите заболувања се на врвот од листата на болести кои убиваат и меѓу машката и меѓу женската популација, но бидете сигурни дека тие

Природни елиминатори на стрес со моментно дејство

Природни елиминатори на стрес со моментно дејство »

21 Сеп, 2016
Коментари: 0

Сите се соочуваме со стресот, од секојдневните животни предизвици до најмали работи со кои во некогаш се чини како да не можеме да

Смејте се гласно, тоа е исто како џогирање

Смејте се гласно, тоа е исто како џогирање »

10 Авг, 2016
Коментари: 0

Интуитивно тоа го знаеме сите, но кога ќе го прочитаме и во писмена форма драго ни е што сме биле во право –

Никој не е толку стар за да не може да живее уште една година

Никој не е толку стар за да не може да живее уште една година »

20 Јул, 2016
Коментари: 0

Научниците се согласуваат со оваа изрека на Цицерон, затоа што според резултатите од најновите истражувања, мажите живеат 11, а жените 12 години

Парче лубеница на ден штити од срцеви болести

Парче лубеница на ден штити од срцеви болести »

30 Јун, 2016
Коментари: 0

Со последните научни истражувања докажано е дека едно парче лубеница дневно може да го спречи собирањето на штетниот холестерол и на тој начин

Седум причини зошто е добро да се јаде чоколадо

Седум причини зошто е добро да се јаде чоколадо »

7 Јун, 2016
Коментари: 0

Можеме слободно да уживаме во ова слатко задоволство – науката потврди дека има бројни придобивки од конзумирањето чоколадо.

Истражувачите на универзитетот Харвард утврдиле

Осум причини зошто е здраво да јадете цреши

Осум причини зошто е здраво да јадете цреши »

17 Мај, 2016
Коментари: 0

На почетокот сме од сезоната на црешите, па убаво е да ја знаеме и здравата страна на ова овошје, кое е од исто

Има начин да се подобри апсорпцијата на анти-оксидансите

Има начин да се подобри апсорпцијата на анти-оксидансите »

2 Мај, 2016
Коментари: 0

Познато е дека на човековото тело му се потребни анти оксидансите што ги внесуваме со исхраната, како организмот би можел успешно да се