Почетна » Нега » Лице и тело

Лице и тело

Производи за нега на сува кожа

Производи за нега на сува кожа »

11 Јан, 2017
Коментари: 0

Една од почестите причини за посета на дерматовенеролог е сувата кожа. Бројни надворешни и внатрешни фактори доведуваат до намалена количина на вода и

Еластичност, сјај и пополнување на брчките со еден замав!

Еластичност, сјај и пополнување на брчките со еден замав! »

23 Ное, 2016
Коментари: 0

После 50-тата година, освен постепеното истенчување на кожата заради намалената количина на еластин, колаген, масно ткиво и др.градбени состојки, доаѓа и до видно

Нега на возрасна кожа со медицинска козметика

Нега на возрасна кожа со медицинска козметика »

18 Ное, 2016
Коментари: 0

Природно е да сакаме да изгледаме убаво. Секој од нас посакува младоста и убавината вечно да траат. Но за жал, после 30-тата година

Козметички новитет за кадифено мека кожа и по педесетата година

Козметички новитет за кадифено мека кожа и по педесетата година »

29 Окт, 2016
Коментари: 0

Како што нашата кожа старее, структурата се менува. Еластичноста, цврстината и сјајот се намалуваат, а брчките стануваат се повидливи и подлабоки. Губење на

Маски од јајце за негувано лице

Маски од јајце за негувано лице »

13 Авг, 2016
Коментари: 0

Покрај нивната примена во исхраната, јајцата се корисни и за нега на вашето лице, тело и коса. Овие маски можете да ги направите

Домашни маски за лице со мед

Домашни маски за лице со мед »

18 Јул, 2016
Коментари: 0

Денес можете да најдете голем број на производи на база на мед, но доколку сакате да се обидете со домашни рецепти, еве неколку

Кралот на веѓите

Кралот на веѓите »

25 Јун, 2016
Коментари: 0

Дали сте чуле за Дамон Робертс? Човекот си има интересен занает, и многу познати ѕвезди како Мадона, Бијонсе, Гвинет Потроу, Меган Фокс, Ванеса

Египетска маска за вечно младо лице

Египетска маска за вечно младо лице »

8 Јун, 2016
Коментари: 0

Жените во стар Египет посветувале многу внимание на негата на своето лице, тело и коса, а немале современи креми и лосиони како ние

Кисело млеко против акни и за подмладување на кожата!

Кисело млеко против акни и за подмладување на кожата! »

22 Мај, 2016
Коментари: 0

Киселото млеко и јогуртот се познати како прва помош при изгореници од сонце, но дали знаевте дека тие се многу корисни и во

Шминката што содржи масла е најштетна доколку заспиете со неа!

Шминката што содржи масла е најштетна доколку заспиете со неа! »

13 Мај, 2016
Коментари: 0

Модерниот трендсетерски живот остава трага ако се водите од правилото „од забава право во кревет“.

Дамите кои ја негуваат својата кожа