Почетна » Нега » Коса

Коса

Здрава и негувана коса на природен начин

Здрава и негувана коса на природен начин »

29 Сеп, 2016
Коментари: 0

Јајца, јогурт и мед се одлични состојки за убав појадок, но со нив исто така можете да направите вашата коса да изгледа прекрасно.

Романтични фризури за денот на вљубените

Романтични фризури за денот на вљубените »

10 Фев, 2016
Коментари: 0

За романтичната вечер погледнете ги нашите предлози за едноставна но убава фризура, која ќе биде ваш сојузник во разгорувањето на страста кај вашиот

Побелената коса е резултат на оксидативен стрес

Побелената коса е резултат на оксидативен стрес »

7 Фев, 2016
Коментари: 0

Тим од научници од Универзитетот во Бредфорд, откриле што го предизвикува побелувањето на косата и како може да се спречи.

Всушност, било откриено

Колку чини потстрижување низ светот

Колку чини потстрижување низ светот »

11 Јан, 2016
Коментари: 0

Сигурно ви било необично кога вашата пријателка од Словенија ви кажала дека оди во Хрватска на фризер. Причината е едноставна, големата разлика во

Со исхрана во борба против опаѓање на косата

Со исхрана во борба против опаѓање на косата »

2 Јан, 2016
Коментари: 0

Доколку не станува збор за некоја болест или генетика, можно е да го намалите опаѓањето на вашата коса и да ја зацврстите со

Решение за брзо средена коса

Решение за брзо средена коса »

21 Дек, 2015
Коментари: 0

Растурената пунџа може да се издвои од листата на фризури кои претставуваат решение во оние моменти кога е потребно брзо средување на косата.

Моќни трансформации на обични жени од профи стилист (ВИДЕО)

Моќни трансформации на обични жени од профи стилист (ВИДЕО) »

5 Дек, 2015
Коментари: 0

Трансформациите „пред и после“ се честа рубрика во женските магазини, но во овој случај откриваме кои се предизвиците на стилистите што се нафаќаат

Која кратка фризура ви одговара?

Која кратка фризура ви одговара? »

22 Ное, 2015
Коментари: 0

Секогаш ви се случува истото, ќе одлучите дека сакате да имате долга коса како ангелите од „Викторијас Сикрет“, но кога ќе ја пораснете

Панделка фризура

Панделка фризура »

22 Ное, 2015
Коментари: 0

Ви здосадила секојдневната фризура? Блеснете со оваа необична, а премногу лесна фризура.

Верувајте, сите ќе ви се воодушевуваат и ќе ве прашуваат како

Бојата на вашата круна

Бојата на вашата круна »

21 Ное, 2015
Коментари: 0

Ретко која промена го разигрува секојдневниот одраз во огледалото како нова нијанса на косата, а блескавите прамени можат и да ви го поправат