Почетна » Нега » Фитнес

Фитнес

Што се случува со вашето тело кога вежбате

Што се случува со вашето тело кога вежбате »

27 Дек, 2016
Коментари: 0

Спортувањето не е толку тешко колку што изгледа, а научно е докажано дека триесет минути вежбање дневно се доволни за да бидете здрави

Вежбањето приспособете го на градбата на телото

Вежбањето приспособете го на градбата на телото »

27 Јун, 2016
Коментари: 0

Не постои универзален начин на исхрана или вежбање кој може да даде еднакви резултати за сите луѓе, бидејќи секој од нас е посебен

„Polleo Sport“ отвори продавница во Скопје

„Polleo Sport“ отвори продавница во Скопје »

8 Мај, 2016
Коментари: 0

Регионалниот лидер во индустријата за спортска исхрана и опрема, „Polleo Sport“ на своите полици во првата македонска продавница од овој трговски синџир донесе

Што појадуваат нутриционистите: Овесни палачинки

Што појадуваат нутриционистите: Овесни палачинки »

3 Мар, 2016
Коментари: 0

Френси Коен е нутриционистка и фитнес тренер која што соработува со познатата ТВ водителка Опра Винфри, кој што на прашањето што појадува таа

Направете сами сок за закрепнување по вежбање

Направете сами сок за закрепнување по вежбање »

27 Фев, 2016
Коментари: 0

Ако имате дневна рутина или барем неколку часа неделно кои ги посветувате на вежбање, еве еден одличен рецепт какo сами да приготвите пијалак

Рамниот стомак е сон што може да се исполни!

Рамниот стомак е сон што може да се исполни! »

4 Јан, 2016
Коментари: 0

Од сите лоши диети кои сте ги пробале, сигурно сте заклучиле дека за да имате рамен стомак не треба да јадете ништо? Не

Трчање во место, идеален начин за рекреација

Трчање во место, идеален начин за рекреација »

25 Дек, 2015
Коментари: 0

Кардиоваскуларните вежби се еден вид вежби кои ја забрзуваат работата на срцето, го забрзуваат дишењето и го поттикнуваат потењето. Трчањето во место ги

Пет трикови контра дебелеењето

Пет трикови контра дебелеењето »

8 Дек, 2015
Коментари: 0

Во напнатото опкружување во кое живееме денес, покрај гладта, која е главен фактор за конзумирање повеќе калории, значаен удел во прекумерното јадење имаат

И фитнес со велосипед и бесплатна струја! (ВИДЕО)

И фитнес со велосипед и бесплатна струја! (ВИДЕО) »

3 Дек, 2015
Коментари: 0

Мајките знаат колку децата можат да бидат хиперактивни во затворен простор, па не ретко паднала и некоја шега на таа тема дека „би

Диета која не е диета

Диета која не е диета »

25 Ное, 2015
Коментари: 0

Ако сериозно сакате да станете и останете витки и здрави, не ви требаат диети туку нов начин на исхрана.

Оваа не-диета