Почетна » Нега

Нега

Производи за нега на сува кожа

Производи за нега на сува кожа »

11 Јан, 2017
Коментари: 0

Една од почестите причини за посета на дерматовенеролог е сувата кожа. Бројни надворешни и внатрешни фактори доведуваат до намалена количина на вода и

Kако да ги зачувате витамините при готвење

Kако да ги зачувате витамините при готвење »

5 Јан, 2017
Коментари: 0

Здравата храна е најкорисна за човековиот организам кога е свежа и ги содржи сите убави состојки кои имаат благопријатно дејство, но сепак голем

Што се случува со вашето тело кога вежбате

Што се случува со вашето тело кога вежбате »

27 Дек, 2016
Коментари: 0

Спортувањето не е толку тешко колку што изгледа, а научно е докажано дека триесет минути вежбање дневно се доволни за да бидете здрави

Половина од жените страдаат од болки во гениталиите, а причини има многу

Половина од жените страдаат од болки во гениталиите, а причини има многу »

15 Дек, 2016
Коментари: 0

Болките во гениталиите при водењето љубов се симптоматични за жените во зрели години, но има случаи кога тоа не е само поради возраста.

Природни освежувачи за пријатен здив

Природни освежувачи за пријатен здив »

6 Дек, 2016
Коментари: 0

Сигурно дека секојдневното одржување на хигиената во усната шуплина има најважна улога, но понекогаш неубавата миризба останува. Разните гуми за џвакање и препарати

Седум чекори со кои можетe да спречите срцев удар

Седум чекори со кои можетe да спречите срцев удар »

2 Дек, 2016
Коментари: 0

Срцевите заболувања се на врвот од листата на болести кои убиваат и меѓу машката и меѓу женската популација, но бидете сигурни дека тие

Зошто треба да јадеме моркови

Зошто треба да јадеме моркови »

25 Ное, 2016
Коментари: 0

Покрај тоа што се вкусни, морковите имаат многу здравствени придобивки за телото и кожата. Морковите содржат бета-каротен, кој му помага на имунолошкиот систем

Семки од тиква за физичко и ментално здравје

Семки од тиква за физичко и ментално здравје »

24 Ное, 2016
Коментари: 0

Семките од тиква во медицината се користат веќе илјада години. Тие се богат извор на магнезиум, калциум, калиум, железо, цинк.

Семките  се одличен

Еластичност, сјај и пополнување на брчките со еден замав!

Еластичност, сјај и пополнување на брчките со еден замав! »

23 Ное, 2016
Коментари: 0

После 50-тата година, освен постепеното истенчување на кожата заради намалената количина на еластин, колаген, масно ткиво и др.градбени состојки, доаѓа и до видно

Нега на возрасна кожа со медицинска козметика

Нега на возрасна кожа со медицинска козметика »

18 Ное, 2016
Коментари: 0

Природно е да сакаме да изгледаме убаво. Секој од нас посакува младоста и убавината вечно да траат. Но за жал, после 30-тата година