Почетна » Љубов » Секс

Секс

Половина од жените страдаат од болки во гениталиите, а причини има многу

Половина од жените страдаат од болки во гениталиите, а причини има многу »

15 Дек, 2016
Коментари: 0

Болките во гениталиите при водењето љубов се симптоматични за жените во зрели години, но има случаи кога тоа не е само поради возраста.

Како влијае апстинирањето од секс на нашето тело

Како влијае апстинирањето од секс на нашето тело »

20 Окт, 2016
Коментари: 0

Брзото темпо на живот во најактивните години прави да имаме малку време за интимни моменти со партнерот, а и уморот си го прави

Дали лажете за бројот на мажи со кои сте спиеле

Дали лажете за бројот на мажи со кои сте спиеле »

4 Окт, 2016
Коментари: 0

Отворете го вашиот стар дневник, пронајдете ги старите фото албуми и почнете да броите, но искрено. Факт е дека разговорот за тоа со

Сексот како еликсир за здравје и убавина

Сексот како еликсир за здравје и убавина »

20 Сеп, 2016
Коментари: 0

Сексот не се практикува само за задоволство, продолжување на видот и забава, тој е подеднакво важен и за нашиот здрав животен стил.

Што мразат мажите во сексот според хороскопскиот знак

Што мразат мажите во сексот според хороскопскиот знак »

17 Сеп, 2016
Коментари: 0

Кога имате секс со некого, тој не започнува и не завршува со предиграта. Сексот трае од првиот бакнеж до моментот кога веќе се

Кое е најдоброто време од денот за оргазам?

Кое е најдоброто време од денот за оргазам? »

15 Авг, 2016
Коментари: 0

Иако сигурно ви е добро позната теоријата за утрото како најдобро време за секс, хормоналниот експерт Алиса Вити за „Дејли Мејл“ објаснува дека

Која летна храна содржи афродизијачки својства?

Која летна храна содржи афродизијачки својства? »

18 Јун, 2016
Коментари: 0

Дел од намирниците кои се типична летна храна на нашиве простори влијаат на сексуалната потенција кај мажите.

Овошје

Лубеницата е првото овошје на

Библиотека на оргазми бара донации

Библиотека на оргазми бара донации »

21 Мај, 2016
Коментари: 0

Идејата на компанијата за сексуални производи „Bijoux Indiscrets“ од Барселона е да собере реални аудио клипови од жени кои доживуваат оргазам за тие

Среќните двојки имаат секс еднаш неделно

Среќните двојки имаат секс еднаш неделно »

8 Апр, 2016
Коментари: 0

Познато е дека активниот сексуален живот е важен за среќна врска, што не значи дека треба да се стави акцент на квантитетот, се

Вашата омилена боја кажува за вашиот однос кон сексот

Вашата омилена боја кажува за вашиот однос кон сексот »

22 Фев, 2016
Коментари: 0

Следниот тест е еден од оние кои се лесно достапни на интернет мрежата, а можете да го најдете во разни верзии кои се