Почетна » Љубов » Романтика и врски

Романтика и врски

Дали мажите се вљубуваат на прв поглед?

Дали мажите се вљубуваат на прв поглед? »

16 Окт, 2016
Коментари: 0

Сигурно не би помислиле дека вашиот парнер се вљубил веднаш во вас. Но ново истражување покажало дека мажите се поромантични од жените, односно,

Што да зборувате, а што не на првиот состанок

Што да зборувате, а што не на првиот состанок »

21 Авг, 2016
Коментари: 0

Значи конечно собравте храброст да ја поканите личноста што ви се допаѓа на состанок? Вашите пријатели постојано ве советуваат каде да одите, што

Седум факти за бакнувањето кои не сте ги знаеле

Седум факти за бакнувањето кои не сте ги знаеле »

6 Авг, 2016
Коментари: 0

Мислите дека знаете се во врска со бакнежите? Овие факти ќе ве изненадат.

Подсвесна размена на информации

За време на бакнувањето, паровите потсвесно

Девет знаци дека e со вас само за секс

Девет знаци дека e со вас само за секс »

1 Мар, 2016
Коментари: 0

Ако сте загрижени дека вашиот партнер е со вас само заради секс, еве неколку знаци за кои самите мажи за магазинот „Woman’s Health“

Зошто некои жени сакаат постари мажи?

Зошто некои жени сакаат постари мажи? »

8 Фев, 2016
Коментари: 0

Кога некоја млада жена е во романтична врска со повозрасен маж, луѓето веднаш претпоставуваат дека во таа врска и двајцата добиваат нешто што

Пет филмски запросувања во 2015 година на YouTube

Пет филмски запросувања во 2015 година на YouTube »

30 Дек, 2015
Коментари: 0

Од долгорочни планирања и снимања, па се до инцидентни упаѓања во неочекувани ситуации, сценариото за идиличното запросување варира до бесконечност, предизвикувајќи искрени

Како сами да ги преживеете празниците?

Како сами да ги преживеете празниците? »

25 Дек, 2015
Коментари: 0

Доколку обожавате да сте сингл за време на празниците, а и осаменоста ви годи, пробајте ги овие совети кои ќе ви помогнат да

Кога таткото ја предава саканата ќерка (ВИДЕО)

Кога таткото ја предава саканата ќерка (ВИДЕО) »

24 Дек, 2015
Коментари: 0

Едно симпатично вирално видео ќе истовремено ќе ве насмее и ќе ве насолзи, бидејќи станува збор за вистинит случај при црквената церемонија, кога

Запросување во македонски супермаркет (ВИДЕО)

Запросување во македонски супермаркет (ВИДЕО) »

22 Дек, 2015
Коментари: 0

Деновиве на контакт мрежата Facebook се споделува едно симпатично видео со запросување во супермаркет, снимено во текот на декември.

Нам истото многу ни

Момче за сериозна врска

Момче за сериозна врска »

12 Ное, 2015
Коментари: 0

Сите знаеме како е кога си заљубен – гласот ви се менува кога ќе се јави саканиот, чувствувате „пеперутки“ во стомакот кога