Почетна » Љубов » Искуства и совети

Искуства и совети

Како да му помогнете на партнерот кој ’рчи

Како да му помогнете на партнерот кој ’рчи »

8 Јул, 2016
Коментари: 0

Имате проблеми со заспивањето? Можеби за тоа е виновен е партнерот кој постојано ’рчи. Ова може да биде долготраен проблем, во кој загрозено

Како да имате функционална врска на далечина?

Како да имате функционална врска на далечина? »

1 Јул, 2016
Коментари: 0

Постои стереотип според кој врските на далечина ретко кога опстојуваат, но експертите не се согласуваат со оваа теза.

Според нив за таквата врска

Летен одмор: Пријателките пред момчето!

Летен одмор: Пријателките пред момчето! »

19 Јун, 2016
Коментари: 0

Едно американско истражување покажало дека девојките кои се во врска сакаат да одат на летен одмор со пријателките, при што дури 60% од

Екстремни крајности: јануари е месец на раскинувања и освојувања!

Екстремни крајности: јануари е месец на раскинувања и освојувања! »

7 Јан, 2016
Коментари: 0

Првиот месец од годината нуди рекордни бројки во раскинување на врските, но и во склопување на нови, поради што отскокнува од сите други

Десет совети како да одржувате здрава врска

Десет совети како да одржувате здрава врска »

5 Дек, 2015
Коментари: 0

Кога „ловот“ ќе заврши, сите напори треба да се вложат да се развие и зацврсти врската која што штотуку започнала. Можеби другарките ви

Зошто поранешниот партнер постојано ви се враќа?

Зошто поранешниот партнер постојано ви се враќа? »

2 Дек, 2015
Коментари: 0

Мажите се фасцинантни суштества. Во еден момент не сакаат да бидат во среиозна врска, а следниот момент имаат друга девојка.

Потоа се случува

Петте сетила на љубовта

Петте сетила на љубовта »

17 Ное, 2015
Коментари: 0

Во обидот да бидете свои покрај партнерот, потребно е да ја негувате врската. Со помош на петте сетила, лесно ќе го постигнете тоа.

Како да се справите со неверство во бракот?

Како да се справите со неверство во бракот? »

17 Ное, 2015
Коментари: 0

Сигурно сте размислувале што би направиле во брак доколку партнерот ве изневери. Дали воопшто би можеле да преминете преку тоа и да му

Секогаш вљубени и среќни

Секогаш вљубени и среќни »

16 Ное, 2015
Коментари: 0

Создавање на прекрасни магични моменти во врска е нешто за кое сите размислуваат, но ретко кој ги прави. Можеби поради тоа што не

Што сакаат мажите во една врска?

Што сакаат мажите во една врска? »

15 Ное, 2015
Коментари: 0

Сигурно и вие додека растевте ве учеа дека мажите од жените ја сакаат само „онаа“ една работа. Можеби вашите мајки или баби постојано