Почетна » Љубов

Љубов

Половина од жените страдаат од болки во гениталиите, а причини има многу

Половина од жените страдаат од болки во гениталиите, а причини има многу »

15 Дек, 2016
Коментари: 0

Болките во гениталиите при водењето љубов се симптоматични за жените во зрели години, но има случаи кога тоа не е само поради возраста.

Како влијае апстинирањето од секс на нашето тело

Како влијае апстинирањето од секс на нашето тело »

20 Окт, 2016
Коментари: 0

Брзото темпо на живот во најактивните години прави да имаме малку време за интимни моменти со партнерот, а и уморот си го прави

Дали мажите се вљубуваат на прв поглед?

Дали мажите се вљубуваат на прв поглед? »

16 Окт, 2016
Коментари: 0

Сигурно не би помислиле дека вашиот парнер се вљубил веднаш во вас. Но ново истражување покажало дека мажите се поромантични од жените, односно,

Дали лажете за бројот на мажи со кои сте спиеле

Дали лажете за бројот на мажи со кои сте спиеле »

4 Окт, 2016
Коментари: 0

Отворете го вашиот стар дневник, пронајдете ги старите фото албуми и почнете да броите, но искрено. Факт е дека разговорот за тоа со

Сексот како еликсир за здравје и убавина

Сексот како еликсир за здравје и убавина »

20 Сеп, 2016
Коментари: 0

Сексот не се практикува само за задоволство, продолжување на видот и забава, тој е подеднакво важен и за нашиот здрав животен стил.

Што мразат мажите во сексот според хороскопскиот знак

Што мразат мажите во сексот според хороскопскиот знак »

17 Сеп, 2016
Коментари: 0

Кога имате секс со некого, тој не започнува и не завршува со предиграта. Сексот трае од првиот бакнеж до моментот кога веќе се

Што да зборувате, а што не на првиот состанок

Што да зборувате, а што не на првиот состанок »

21 Авг, 2016
Коментари: 0

Значи конечно собравте храброст да ја поканите личноста што ви се допаѓа на состанок? Вашите пријатели постојано ве советуваат каде да одите, што

Кое е најдоброто време од денот за оргазам?

Кое е најдоброто време од денот за оргазам? »

15 Авг, 2016
Коментари: 0

Иако сигурно ви е добро позната теоријата за утрото како најдобро време за секс, хормоналниот експерт Алиса Вити за „Дејли Мејл“ објаснува дека

Седум факти за бакнувањето кои не сте ги знаеле

Седум факти за бакнувањето кои не сте ги знаеле »

6 Авг, 2016
Коментари: 0

Мислите дека знаете се во врска со бакнежите? Овие факти ќе ве изненадат.

Подсвесна размена на информации

За време на бакнувањето, паровите потсвесно

Добрите страни на осаменоста

Добрите страни на осаменоста »

15 Јул, 2016
Коментари: 0

Никогаш во животот не се затвора врата без да се отвори прозорец. Искористете го времето додека сте слободни и уживајте во убавите работи