Почетна » Џет сет » Ројал

Ројал

Зошто кралицата Елизабета Втора слави два родендени?

Зошто кралицата Елизабета Втора слави два родендени? »

11 Јун, 2016
Коментари: 0

Со кралска парада и големи почести, пред бројна публика, денеска Кралицата Елизабета Втора го одбележа својот 90-ти роденден. Кралското семејство, меѓу кои и

Принцот Хари заљубен во грчко-данска принцеза?

Принцот Хари заљубен во грчко-данска принцеза? »

21 Јан, 2016
Коментари: 0

Британскиот печат деновиве е преплавен со слики од наводната љубов на принцот Хари, принцезата Марија-Олимпија. Хари, кој е четврт по ред наследник на

Војвотката Кејт чукаше на тапани

Војвотката Кејт чукаше на тапани »

17 Дек, 2015
Коментари: 0

Војвотката од Кембриџ го сподели своето божиќното расположение со децата од центарот за ментално здравје „Ана Фројд“ во северен Лондон. 33 годишната мајка

Најмладиот крал на светот ќе стане татко

Најмладиот крал на светот ќе стане татко »

13 Ное, 2015
Коментари: 0

Кралот Јигме Кесар Намгел Вангчук (1980) и неговата избраничка Јетсун Пема (1990) го очекуваат своето прво дете, кое ќе се роди за петгодишнината

Данската принцеза Мери обвини за кражба на идентитет

Данската принцеза Мери обвини за кражба на идентитет »

13 Ное, 2015
Коментари: 0

Една од најомилените европски благороднички, Принцезата Мери од Данска, обвини дека служејќи се со лажен идентитет, извесен криминалец кој се претставувал како нејзин

Шведската принцеза Маделиен се породи по втор пат

Шведската принцеза Маделиен се породи по втор пат »

14 Јул, 2015
Коментари: 0

Принцот Николас се роди во Стокхолм на 15јуни 2015 година, како второ дете во семејството на Принцезата Маделиен и Кристофер О`Нил.

Двојката што