Почетна » Џет сет » Музика

Музика

Дваесет години „Нокаут“: Стартуваше јубилејната турнеја со првиот настап во Скопје

Дваесет години „Нокаут“: Стартуваше јубилејната турнеја со првиот настап во Скопје »

27 Јан, 2017
Коментари: 0

Само неколку стотици фанови, пријатели и новинари ја имаа привилегијата да присуствуваат на интимниот, но целовечерен концерт на „Нокаут“ во клубот „Станица 26“,

Одличен настап на Мартија на јуниорскиот Евросонг (видео)

Одличен настап на Мартија на јуниорскиот Евросонг (видео) »

20 Ное, 2016
Коментари: 0

На детскиот Евросонг кој вечерва се одржа во Малта, нашата Мартија Станојковиќ имаше одличен настап и беше еден од фаворитите. Сепак, таа заврши

Џос Стоун запеа на македонски со Каролина

Џос Стоун запеа на македонски со Каролина »

18 Окт, 2016
Коментари: 0

Британската музичка ѕвезда Џос Стоун, која имаше свој настап на Скопскиот џез фестивал, е позната по тоа што на нејзините гостувања низ светот

Легендарниот Жан-Мишел Жар ќе го отвори 18-тиот „Таксират“

Легендарниот Жан-Мишел Жар ќе го отвори 18-тиот „Таксират“ »

17 Окт, 2016
Коментари: 0

Пионерот на електронската музика Жан-Мишел Жар ќе го одбележи отворањето на 18-то издание на фестивалот Таксират со спектакуларно аудио-визуелно шоу што ќе се

Мартија ќе ја претставува Македонија на детскиот Евросонг

Мартија ќе ја претставува Македонија на детскиот Евросонг »

11 Окт, 2016
Коментари: 0

Мартија Станојковиќ која се прослави на талент шоуто „Пинкови ѕвездички“ ја промовираше песната со која ќе ја претстави Македонија на годинешниот јуниорски Евросонг.

Шерцингер ја имитираше Бритни и го запали интернетот! (ВИДЕО)

Шерцингер ја имитираше Бритни и го запали интернетот! (ВИДЕО) »

27 Авг, 2016
Коментари: 0

Во пресрет на тринаесеттата сезона на талент шоуто „Х Фактор“, членката на жирито Никол Шерцингер беше снимена како имитира други лица, вклучувајќи

Бијонсе со 11 номинации за Ем-Ти-Ви наградите

Бијонсе со 11 номинации за Ем-Ти-Ви наградите »

28 Јул, 2016
Коментари: 0

Со својот автобиографски албум „Lemonade“, дивата успеа да освои најмногу номинации за годинешното доделување на музичките награди на Ем-Ти-Ви, доближувајќи се до рекордот

Кејти Пери ја пее химната на ЛОИ во Рио

Кејти Пери ја пее химната на ЛОИ во Рио »

19 Јул, 2016
Коментари: 0

Музичката дива по тригодишна пауза се враќа во голем стил – таа ја пее химната за Летните олимписки игри во Рио де Жанеиро.

Латвиската дива Елина Гаранча го отвора Охридско лето

Латвиската дива Елина Гаранча го отвора Охридско лето »

12 Јул, 2016
Коментари: 0

Реномираната оперска дива Елина Гаранча од Латвија вечерва во 21 часот на сцената на Античкиот театар во Охрид ќе го отвори 56-тото издание

Ријана за најновото продолжение на Стар Трек (видео)

Ријана за најновото продолжение на Стар Трек (видео) »

2 Јул, 2016
Коментари: 0

Во последниот трејлер за Star Trek Beyond, чија премиера е закажана за 22-ри овој месец се појави и најновиот хит на Ријана, „Sledgehammer“,