Почетна » Џет сет

Џет сет

Дваесет години „Нокаут“: Стартуваше јубилејната турнеја со првиот настап во Скопје

Дваесет години „Нокаут“: Стартуваше јубилејната турнеја со првиот настап во Скопје »

27 Јан, 2017
Коментари: 0

Само неколку стотици фанови, пријатели и новинари ја имаа привилегијата да присуствуваат на интимниот, но целовечерен концерт на „Нокаут“ во клубот „Станица 26“,

Јубилеен дводецениски лет на „Златна бубамара“

Јубилеен дводецениски лет на „Златна бубамара“ »

25 Јан, 2017
Коментари: 0

Ако балканскиот „Монти Пајтон“ на ненадминатото трио Миле, Тошо и Цацко, етаблиран со домашниот бренд „К-15“ беше наша фиданка во продукциската телевизиска џунгла,

„Сексот и градот“ повторно на големото платно

„Сексот и градот“ повторно на големото платно »

25 Дек, 2016
Коментари: 0

Ако сте од оние на кои им недостасуваат четирите пријателки од градот кој никогаш не спие, имаме радосна вест за вас на крајот

Подгответе се, доаѓа Despicable me 3

Подгответе се, доаѓа Despicable me 3 »

15 Дек, 2016
Коментари: 0

Франшизата Despicable me се враќа со трето продолжение на филмот кој подеднакво го сакаат и децата и возрасните. Овојпат, родителите ќе имаат причина

Одличен настап на Мартија на јуниорскиот Евросонг (видео)

Одличен настап на Мартија на јуниорскиот Евросонг (видео) »

20 Ное, 2016
Коментари: 0

На детскиот Евросонг кој вечерва се одржа во Малта, нашата Мартија Станојковиќ имаше одличен настап и беше еден од фаворитите. Сепак, таа заврши

Натали Портман е Џеки Кенеди

Натали Портман е Џеки Кенеди »

15 Ное, 2016
Коментари: 0

Во новата биографска драма „Џеки“ за Жаклин Кенеди, Натали Портман совршено ја доловува поранешната прва дама на САД и модна икона, во приказната

„Убавицата и ѕверот“ конечно оживеаја

„Убавицата и ѕверот“ конечно оживеаја »

14 Ное, 2016
Коментари: 0

Првиот трејлер за долго најавуваниот римејк на анимираната приказна за „Убавицата и ѕверот“ конечно е објавен и се чини дека чекањето ќе се

Бенисио дел Торо во кампањата на Хајнекен

Бенисио дел Торо во кампањата на Хајнекен »

12 Ное, 2016
Коментари: 0

Во новата кампања на Heineken во Македонија – „Зад ѕвездата има многу повеќе”, се повикуваат консументите на Heineken да ги откријат автентичните приказни

Холивудските заработки излегоа на виделина!

Холивудските заработки излегоа на виделина! »

22 Окт, 2016
Коментари: 0

Специјализираното списание „Vanity fair“ објави колку изнесуваат сумите што ги заработуваат вработените во филмската индустрија кога работат на еден високобуџетен филм кој е

Џос Стоун запеа на македонски со Каролина

Џос Стоун запеа на македонски со Каролина »

18 Окт, 2016
Коментари: 0

Британската музичка ѕвезда Џос Стоун, која имаше свој настап на Скопскиот џез фестивал, е позната по тоа што на нејзините гостувања низ светот