Почетна » Дива » Патувања

Патувања

Хотелот во Барселона со најубав мирис

Хотелот во Барселона со најубав мирис »

2 Ное, 2016
Коментари: 0

На само еден блок од познатата зграда на Гауди „Ла Педрера“, се наоѓа еден необичен хотел. Овде никој не се буни за мирисот

Три совети за опасностите кои демнат во хотелите

Три совети за опасностите кои демнат во хотелите »

9 Јун, 2016
Коментари: 0

Со доаѓањето на летото започнува шпицот на сезоната во туризмот, време кога сите посакуваме да отпатуваме на некоја дестинација видена во филмовите или

„Луди“ хотели: Сакате да спиете со рибите или со птиците?

„Луди“ хотели: Сакате да спиете со рибите или со птиците? »

21 Фев, 2016
Коментари: 0

Современиот туризам не е сконцентриран само да ви понуди дестинација каде што ќе ве одушеви само природата или историјата на некое место, напротив

Сосема поинаков поглед на Гран Канарија

Сосема поинаков поглед на Гран Канарија »

22 Јан, 2016
Коментари: 0

Архипелагот познат како Канарските острови се дестинација за која се напишани многу текстови, но овој пат ви нудиме поинаков поглед на далечната шпанска

Божествениот Капри – одморалиште на богатите

Божествениот Капри – одморалиште на богатите »

21 Дек, 2015
Коментари: 0

Природен пејзаж со убавина која ви го одзема здивот, тоа е чудесниот брег на Капри ви го заробува погледот и ви ја заведува

Истанбул како новогодишна шопинг дестинација

Истанбул како новогодишна шопинг дестинација »

6 Дек, 2015
Коментари: 0

Турската метропола Истанбул има многу убавини поради кои заслужува да се посети, но овој пат се фокусираме на шопингот и на Нова Година.

Верона: Град создаден за љубов

Верона: Град создаден за љубов »

2 Дек, 2015
Коментари: 0

Заменете го излежувањето на плажа со активен одмор во град. Италија е земја на сите бои, вкусови и мириси. Ако Верона ја посетите

Воените тврдини ќе станат луксузни одморалишта

Воените тврдини ќе станат луксузни одморалишта »

1 Дек, 2015
Коментари: 0

Огромните метални кули Маунсел покрај брегот на Кент треба да бидат претворени во мулти-милионерски луксузни резорти.

Овие потсетници на минатото биле направени на