Почетна » Дива » Мода

Мода

Почина модната кралица на плетивата Соња Рикел

Почина модната кралица на плетивата Соња Рикел »

27 Авг, 2016
Коментари: 0

„Таа не измисли само моден стил, туку и став, начин на живот и постоење, и им даде слобода на движење на жените“ се

Кои се петте најплатени светски модни дизајнери

Кои се петте најплатени светски модни дизајнери »

24 Авг, 2016
Коментари: 0

Коко Шанел имала право кога рекла „Најдобрите работи во животот се бесплатни, но вторите најдобри се многу скапи,“ судејќи според сензационалната заработувачка која

Пет модни трикови за повитка фигура

Пет модни трикови за повитка фигура »

17 Авг, 2016
Коментари: 0

Можеби не сте свесни дека тоа парче облека кое најмногу го сакате прави да изгледате подебели. За среќа постојат и спротивни примери, па

Славните личности конечно ќе одморат од папараците

Славните личности конечно ќе одморат од папараците »

4 Јул, 2016
Коментари: 0

Славните личности постојано се следени од папараците каде и да одат, но изгледа дека конечно е пронајден начин како тие да се скријат

Шик фустани за секој вид свадбена свеченост

Шик фустани за секој вид свадбена свеченост »

23 Мај, 2016
Коментари: 0

За побезболно да ја поминете сезоната на свадби, погледнете ги овие предлози како да се облечете во зависност од тоа каде и во кое

Успешен бизнис модел – манекенки за долен веш без „Фотошоп“

Успешен бизнис модел – манекенки за долен веш без „Фотошоп“ »

20 Мај, 2016
Коментари: 0

Уште во 2014, марката за долна облека и костими за капење „Aerie“ ја лансираше својата револуционерна кампања во која реши да употребува само

Ријана лансираше сопствена модна колекција

Ријана лансираше сопствена модна колекција »

18 Фев, 2016
Коментари: 0

Познатата пејачка Ријана дебитираше како моден креатор со колекција наречена „Фенти“ реализирана од компанијата Пума, која беше презентирана на Модната недела во

Првата седокоса госпоѓа на насловните страници

Првата седокоса госпоѓа на насловните страници »

12 Фев, 2016
Коментари: 0

Сведоци сме на менување на свеста во врска со тоа како треба да изгледа една манекенка, па откако на пистата се појавија и

Супермоделот Синди Крафорд се повлекува од модната писта

Супермоделот Синди Крафорд се повлекува од модната писта »

1 Фев, 2016
Коментари: 0

Долгоногата дива во своето интервју за магазинот „Rhapsody“ го најави крајот на својата легендарна кариера која траеше повеќе од 20 години, откако претходно

Диор ја промовираше новата колекција со половина милион цвеќиња

Диор ја промовираше новата колекција со половина милион цвеќиња »

6 Јан, 2016
Коментари: 0

Креаторот на „Диор“ Раф Симонс имал визија за колекцијата пролет-лето 2016: девојка излегува од цветен универзум и прави да процвета целиот свет. Ако