Шест креативни предлози за пакување подароци (ВИДЕО)

декември 8, 2016
Коментари: 0

Празничниот период во нас ги буди благородните чувства да ги даруваме најблиските и најмилите, но кога сето тоа е спакувано на перфектен начин,

Со здрави детски навики, до здрави бубрези

декември 2, 2016
Коментари: 0

На темата „Со здрави навики до здрави бубрези“ децата од трето одделение од основните училишта од скопските општини Центар, Чаир и Аеродром почнувајќи

Со Фенг Шуи привлечете поволна финансиска состојба

ноември 29, 2016
Коментари: 0

Фенг шуи се занимава со протокот на енергиите и нивното влијание врз животот. Според Фенг шуи, централната област поврзана со финансиите е најјужниот

Впечатлива декорација за вашата свечена трпеза (ВИДЕО)

ноември 27, 2016
Коментари: 0

Старо правило е дека човекот ужива со сите сетила, па токму затоа сите се трудиме да го направиме амбиентот околу нас попријатен и

Децата ја наследуваат интелигенцијата од мајките

септември 26, 2016
Коментари: 0

Научниците потврдија, можете слободно да велите „Паметна/ен сум на мама“. Според најновите истражувања, гените на интелигенцијата се сместени на хромозомот Икс, а бидејќи жените

Особина од која најтешко се ослободувате според зодијакот

јануари 11, 2017
Коментари: 0

На некои знаци им е тешко да излезат од својата зона на удобност, а некои премногу мислат или се перфекционисти. Дознајте од која

Какви ви се прстите, таква личност сте

јануари 8, 2017
Коментари: 0

Забавувајте се со тоа што ќе проверите дали според обликот на прстот ви одговараат дадените особини. Најдете ја својата форма и видете дали

Корисниците на Yahoo се повикани да сменат лозинки

декември 15, 2016
Коментари: 0

Компанијата Yahoo била жртва на хакерски напад во 2013 година, кога биле украдени податоци од една милијарда корисници, поради што ова се смета

Кој е тимски играч, а кој сака да кажува вицеви?

октомври 27, 2016
Коментари: 0

Вашата страст и полет се рефлектираат и на вашата кариера, а според хроскопскиот знак секој различно се справува со работните предизвици и наоѓа

Телескопска приколка за сите љубители на кампувањето (видео)

октомври 24, 2016
Коментари: 0

„Beauer“ е новиот француски производител на рекреативни возила, основан во 2012, со цел да ги задоволи потребите на камперите кои бараат се поголема

Прв македонски Bike Computer кој се грижи за Вашата безбедност

октомври 7, 2016
Коментари: 0

Запознајте го Bike Computer, првата македонска GPS bike апликација со вградена безбедносна опција која ќе ви помогне во случај на незгода.

Bike Computer

Теми за разговор кои мажите не ги сакаат

јули 13, 2016
Коментари: 0

Додека женските разговори се длабоки и емоционални, мажите сакаат чувствата да ги задржат за себе. Ова се покажува најточно кога ќе стане збор за

Првиот „смартфон“ кој може да се мие (видео)

јануари 17, 2016
Коментари: 0

Се вика „Digno Rafre“ и тој е новиот „смартфон“ на јапонската компанија „Kyocera“, прв во светот кој може да се мие со сапун

Запалка Zippo, најпосакуван предмет на посилниот пол

декември 14, 2015
Коментари: 0

Запалете го „огнот“ на вашиот партнер. Како? Ние го имаме совршениот подарок.

Класичната Zippo запалка секогаш претставува софистициран и модерен избор кога се