Почетна » Рецепти » Коктели » Ултра Александaр

Ултра Александaр

Коктели

Во зимските денови, нека ве згрее овој прекрасен чоколаден коктел.

Потребни состојки:

60 мл бренди

60 мл какао крем

1 лажица шлаг

1 лажица чоколаден сируп

чоколадни трошки

Начин на подготвување:

Наполнете го шејкерот за коктели со мраз, потоа додадете го брендито, какао кремот, шлагот и чоколадниот сируп. Потоа убаво промешајте, процедете и сервирајте го во чаша. Додадете од чоколадните трошки.