Почетна » Семејство » Свадба » Супер идеја за обновување на оштетени високи потпетици

Супер идеја за обновување на оштетени високи потпетици

Свадба

Сигурно на сите ни се случува да ги изгребеме и оштетиме омилените салонки, особено во делот кај потпетиците. Еве една практична идеја со која на едноставен начин ќе ги направите потпетиците поубави од нови.

Ви треба само малку ПВА лепило, светки во вашата омилена боја, четкичка и чинија.

tokcheta_s_brokat_03

Мешате еднакво количество лепак и светки.

tokcheta_s_brokat_04

Нанесувате еден слој од смесата на потпетиците, па чекате убаво да се исуши.

tokcheta_s_brokat_05

Потоа нанесувате уште еден слој, и пак чекате да се исуши.

Ако сакате светкавите потпетици да бидат поиздржливи и водоотпорни, на крај премачкајте ги со безбоен лак и ќе имате топ модерни чевли за вечерното излегување.

tokcheta_s_brokat_07