Почетна » Сештоманија » Хороскоп » Кој природен феномен сте според хороскопскиот знак

Кој природен феномен сте според хороскопскиот знак

Хороскоп

Секој од нас има незапирлива енергија, која не се контролира кога ќе ја зафати напливот од емоции. Затоа проверете на која природна појава, прекрасна, но истовремено и деструктивна, најмногу наликувате според зодијакот.

Овен – вулкан: непредвидлив, насилен и експлозивен.

Бик – земјотрес: дестаблизирачки, моќен, ослободува тони енергија.

Близнаци – вртлог: премногу деструктивен, жив, но не и возбудлив.

Рак – цунами: доминантен, може да донесе пустош.

Лав – шумски пожар: заразен, брзо се шири, тешко се запира.

Девица – магла: блага, нејасна и условена.

Вага – монсун: непредвидлива, неурамнотежена.

Скорпија – бура со грмотевици: моќна, мрачна, деструктивна.

Стрелец – торнадо: краткотрајна експлозија на енергија.

Јарец – снежна бура: студен и непопустлив.

Водолија – северна светлина: мистична, ретка и феноменална.

Риби – изгрејсонце: симбол на нов почеток.