Почетна » Сештоманија » Хороскоп » Каде се заљубуваат зодијачките знаци

Каде се заљубуваат зодијачките знаци

Хороскоп

Местата каде што најмногу сакаме да го поминуваме времето најчесто се и места каде најмногу се поврзуваме со другите луѓе, а понекогаш токму таму може да ја сретнеме љубовта на нашиот живот. „WNQ Astrology“ ни дава можност да ѕирнеме во омилените катчиња на секој хороскопски знак, па вие проверете дали сте барале на вистинското место.

Овенот е авантуристичко суштество, па ќе го најдете на такви места како што се патеки за пешачење низ шуми, планини, но и тивки фарми, каде што често тргнува да истражува дури и сам.

Бикот ја цени сигурноста и стабилноста, па може да сака места кои ги нудат и двете: изложби на природа, тивки градини или можеби во осаменоста на својот дом.

Близнаците како најенергични и импулсивни во зодијакот, ја сакаат возбудата од предизвикот. Казино, атлетски центри, па дури и аркади за видео игри се нивните најчести места за забава.

И покрај неповерливата природа на Ракот, тој многу ја сака традицијата. А еден од традиционалните начини каде што можат да се запознаат самци се местата каде што има дружење, танцување и многу пиење.

Лавот е приврзаник на довербата, па можете да го најдете секаде. Го сака дивиот свет, па може да го најдете како посетува прибежишта за животни, зоолошки и сафари паркови.

Аналитичната Девица живее за правилата, како и за активности кои и го стимулираат умот. Ќе ја најдете на спортски натпревари или како игра билијард или фудбалче во бар.

Вагата е исто така авантуристички знак, и сака животот да го живее до максимум. Тоа значи да се качи на балон со хелиум, да лета со параглајдер, се од што ќе и чука силно срцето и од што ќе и бучи ветрот во ушите.

Иако Скорпијата е комплицирана кога станува збор за нејзините чувства, таа е најстраствена кога станува збор за нејзиното хоби. Ќе ја најдете на големи групни средби, во фан клубови и на конвенции, каде што учествува со голем ентузијазам.

Како Овенот и Вагата, и Стрелецот ја сака возбудата, како, на пример, трките со коњи. Ќе го најдете покрај тркачката патека, или како навива за својот облог во кладилница. Но можете да го најдете како сам се упатил надвор, во природа.

Јарецот е самоуверен и независен, и се гордее со своите вештини и моќ. Ќе го најдете на места на големи достигнувања, како во музеј, кај историска железница или на изложба на класични автомобили.

Водолијата е белјаџија и бунтовник. Затоа и ги сака бунтовниците од минатото, па ќе ја најдете на ренесансни саеми, или во посета на историски места, па дури и да учествува во пресоздавање на некоја историска битка.

Рибите се најчувствителниот знак, и сакаат места каде што можат да бидат сами со своите мисли. Нив ќе ги најдете како уживаат во моментот сами со себе во некое кафуле или тивко место во паркот.