Почетна » Сештоманија » Хороскоп (Page 2)

Хороскоп

Најлошото нешто што можете да му го направите на секој хороскопски знак

Најлошото нешто што можете да му го направите на секој хороскопски знак »

4 Jun, 2016
Коментари: 0

На Овенот најмногу ќе му згрешите ако му нудите оправдувања.

Бикот нема да ви прости ако се сомневате во неговите намери.

Најлошото нешто што можете да

Како да избегате од лош состанок според зодијакот

Како да избегате од лош состанок според зодијакот »

2 Jun, 2016
Коментари: 0

Животот е премногу краток за да го трошите на лоши состаноци, па едноставно треба да бидете храбри за да ставите точка и да

Што ги нервира хороскопските знаци

Што ги нервира хороскопските знаци »

28 May, 2016
Коментари: 0

Секој може да биде исфрлен од колосек од нешто што на другите им изгледа небитно, па проверете што велат ѕвездите за тоа што

Каков пријател сте според зодијакот

Каков пријател сте според зодијакот »

20 May, 2016
Коментари: 0

Некои пријатели, како верниот Бик, никогаш нема да ве напуштат, додека пак други нема никогаш да ве излажат колку и да е сурова

Како влијаат планетите на секој хороскопски знак

Како влијаат планетите на секој хороскопски знак »

18 May, 2016
Коментари: 0

Владејачките планети ги определуваат особините на секој знак, па додека Сонцето е само на Лавот, а Ракот ги поседува моќите на Месечината, карактеристиките на

Прекрасните противречности на хороскопските знаци

Прекрасните противречности на хороскопските знаци »

16 May, 2016
Коментари: 0

Секој човек е парадокс за себе, но спротивностите се тие што не дефинираат, ја прават нашата природа интригантна. Откријте какви противречности крие секој

Што ве очекува според ѕвездите во месец мај

Што ве очекува според ѕвездите во месец мај »

3 May, 2016
Коментари: 0

Овен – Новата месечина на 6-ти мај ќе открие вистински златен рудник од ветувачки потенцијал за вашата кариера, но сепак заради многу ретроградни

ТРИ хороскопски знаци за кои MAJ ќе биде незаборавен месец

ТРИ хороскопски знаци за кои MAJ ќе биде незаборавен месец »

29 Apr, 2016
Коментари: 0

Девица

Kaриера и пари: Меркур, водачот на девица, овој месец ќе биде лоциран во куќата на кариерата. Тоа ќе ви донесе дополнителна амбиција

Овие два хороскопски знаци во мај ќе бидат најсреќни!

Овие два хороскопски знаци во мај ќе бидат најсреќни! »

29 Apr, 2016
Коментари: 0

Бик

Kaриера и пари: Сонцето, кое ќе биде лоцирано во бик, ќе ви ја зголеми виталноста и самодовербата и ќе оставите добар впечаток

Љубовен хороскоп за месец мај 2016

Љубовен хороскоп за месец мај 2016 »

29 Apr, 2016
Коментари: 0

Овен

Ако сте во врска:

Оние кои се во брак или врска, пренагласено ќе се обидуваат да ја докажат својата љубов на материјалистички