Почетна » Сештоманија » Феномени (Page 2)

Феномени

Кујнска уметност: Портрети од палачинка! (ВИДЕО)

Кујнска уметност: Портрети од палачинка! (ВИДЕО) »

25 Jan, 2016
Коментари: 0

Човечката инспирација навистина не познава граници кога некоја работа се прави со љубов и од срце, а тоа може да се докаже и

Капсула за спасување на патниците при уривање на авион

Капсула за спасување на патниците при уривање на авион »

16 Jan, 2016
Коментари: 0

Дизајнот на направата која спасува животи при пад или дефект на авион е на украинскиот аеронаутички инженер Владимир Татаренко. На видеото кое веднаш

Дете јаде лубеница како да е јаболко

Дете јаде лубеница како да е јаболко »

14 Jan, 2016
Коментари: 0

Еве што забележаа камерите на еден пренос во живо на крикет натпревар во Австралија. Сите сакаме децата да јадат овошје за да бидат

Има шест години, но прави чуда со топката! (ВИДЕО)

Има шест години, но прави чуда со топката! (ВИДЕО) »

2 Jan, 2016
Коментари: 0

По гледањето на ова видео прва мисла ќе ви биде дека не е можно ова девојче да има само шест години. Верувајте и

Кинески обид да се неутрализира смогот (ВИДЕО)

Кинески обид да се неутрализира смогот (ВИДЕО) »

24 Dec, 2015
Коментари: 0

Македонскиот проблем со загадувањето на воздухот не е уникатен во светски рамки, па и во други земји се бараат начини да се подобрат

И фитнес со велосипед и бесплатна струја! (ВИДЕО)

И фитнес со велосипед и бесплатна струја! (ВИДЕО) »

3 Dec, 2015
Коментари: 0

Мајките знаат колку децата можат да бидат хиперактивни во затворен простор, па не ретко паднала и некоја шега на таа тема дека „би

Најскапото сирење на светот е од магарешко млеко!

Најскапото сирење на светот е од магарешко млеко! »

27 Nov, 2015
Коментари: 0

Не се грижете, очите се уште добро ве служат, одлично прочитавте: покрај кравјото, овчото и козјото сирење, на пазарот се појави и магарешко

Ново откритие за смртта на Рамзес Трети

Ново откритие за смртта на Рамзес Трети »

30 Oct, 2015
Коментари: 0

Смртта на египетскиот фараон Рамзес Трети веќе не е нерешена загатка: новите откритија велат дека се докажало дека му било пресечено грлото, како

Денот кога Папата Клемент Осми го покрсти кафето

Денот кога Папата Клемент Осми го покрсти кафето »

1 Oct, 2015
Коментари: 0

Од арапските земји низ светот се прошириле голем број нешта, меѓу кои и јадењето на троделен оброк (предјадење, јадење и десерт), но и