Почетна » Семејство » Дом (Page 3)

Дом

Најнечистите места во вашата кујна

Најнечистите места во вашата кујна »

25 Nov, 2015
Коментари: 0

Мислите дека вашата кујна е бреспрекорно чиста? Не брзајте со одговорот. Бактериите ќе се размножат на сите страни доколку не ги спречите точно

Среден дом, среќно семејство

Среден дом, среќно семејство »

25 Nov, 2015
Коментари: 0

Дали некогаш случајно ја посетивте вашата пријателка, и забележавте дека сѐ е на свое место? Таа немала можност да среди но сепак се

Ѕидовите како најпогодно место за идеите на детето

Ѕидовите како најпогодно место за идеите на детето »

24 Nov, 2015
Коментари: 0

Ѕидовите се одлична можност за вметнување на омилената боја на вашето дете во собата, поради леснотијата во текот на годините истата да се

Удобен простор за извршување на училишните задачи

Удобен простор за извршување на училишните задачи »

24 Nov, 2015
Коментари: 0

Делот од собата кој ќе го обезбедите за извршување на училишните задачи, не заборавајте да има удобно биро и столче, но и светлина

Домаќински совет – како да ја исчистете микробрановата печка

Домаќински совет – како да ја исчистете микробрановата печка »

23 Nov, 2015
Коментари: 0

Можете да ја исчистите микробрановата брзо и едноставно, со производи кои веќе ги имате дома.

Ако вашата микробранова има чинија, извадете ја и

Невистини за перењето на алишта

Невистини за перењето на алишта »

22 Nov, 2015
Коментари: 0

Перењето на алишта не е некоја голема филозофија, но доколку често ви се случува да ја обоите вашата омилена маица, потребна ви е

Новото лице на вашиот дом

Новото лице на вашиот дом »

20 Nov, 2015
Коментари: 0

Сигурно до сега ви се здосадила монотонијата во вашиот дом. Што да направите за домот да стане ваша оаза на мир, спокојство и

Неверојатен трик кој го олеснува пеглањето

Неверојатен трик кој го олеснува пеглањето »

20 Nov, 2015
Коментари: 0

Колку пати сте посакале наместо да ги пеглате алиштата од двете страни, да бидат испеглани само по пеглањето на едната страна? Се што

Трикови за отстранување на дамки од облеката

Трикови за отстранување на дамки од облеката »

19 Nov, 2015
Коментари: 0

Кога ќе имаме некоја незгода и случајно ќе го извалкаме нашето омилено парче облека, најчесто почнуваме да паничиме. Меѓутоа во таков случај најдобро

Како најдобро да ги исчистите плочките во бањата?

Како најдобро да ги исчистите плочките во бањата? »

19 Nov, 2015
Коментари: 0

Доколку сакате вашите стари плочки во бањата да заблескаат како нови, треба да ги знаете следниве трикови. Најпрво ако секојдневно сте ги пребришувале