Почетна » Семејство » Дом (Page 2)

Дом

8-мартовски ананас од чоколадни бонбони

8-мартовски ананас од чоколадни бонбони »

7 Mar, 2016
Коментари: 0

За убав подарок не значи дека мора да се потрошат многу пари, најважно е да имате идеја. Еве ви еден навистина креативен и

Направете кутија за подарок за 5 минути!

Направете кутија за подарок за 5 минути! »

3 Mar, 2016
Коментари: 0

Бидејќи се ближи 8 март, празникот на сите жени, веројатно веќе размислувате за подарок за вашата најблиска личност од поубавиот пол. Ако имате

Роза од салфетка за Денот на вљубените (видео)

Роза од салфетка за Денот на вљубените (видео) »

9 Feb, 2016
Коментари: 0

Ако подготвувате изненадување во вид на романтична вечера за саканата личност, сигурно сакате се да биде совршено. Веруваме дека веќе го знаете и

Доаѓа револуција за парно радијаторите, почекајте со реновирањето!

Доаѓа револуција за парно радијаторите, почекајте со реновирањето! »

8 Feb, 2016
Коментари: 0

Старите радијатори за парно греење се проблем со кој се соочува голем број од населението по нивна употреба која не ретко трае со

Нов хит од Јапонија: Бонсаи дрво што лебди!

Нов хит од Јапонија: Бонсаи дрво што лебди! »

26 Jan, 2016
Коментари: 0

Ботаничката градина „Хошнинчу“ од Јапонија реши да си поигра со вековната традиција на жителите на оваа земја околу одгледување на мали дрва

Пет неверојатни трикови за чистење на домот

Пет неверојатни трикови за чистење на домот »

4 Jan, 2016
Коментари: 0

Кога станува збор за чистење, секогаш бараме нови, побрзи и полесни начини за хигиената во домот. Со задоволство ви ги претставуваме овие генијални

Како да го отстраните мирисот на цигари од вашиот дом

Како да го отстраните мирисот на цигари од вашиот дом »

19 Dec, 2015
Коментари: 0

Мирисот на цигари е навистина непријатен. Ве интересира што можете да направите за да го отстранете од вашиот дом? Еве неколку совети кои

Поголема новогодишна елка, не значи и поубава

Поголема новогодишна елка, не значи и поубава »

6 Dec, 2015
Коментари: 0

Веќе неколку години во тренд се малечките новогодишни елки. Зошто?

Некои сакаат да уживаат во елкичките на нивната новогодишна трпеза, додека пак други

Фенг шуи во спалната соба

Фенг шуи во спалната соба »

28 Nov, 2015
Коментари: 0

Древниот кинески систем од вештини за задржување на човекот во допир со природата Фенг шуи можеме да го примениме и за уредување

Десетте заповеди за уредување на домот

Десетте заповеди за уредување на домот »

26 Nov, 2015
Коментари: 0

Кога станува збор за уредување на домот не секого лесно му поаѓа од рака. Доколку ги немате потребните финансии за да се консултирате