Почетна » Рецепти » Слатки (Page 4)

Слатки

Чоколадно колаче „за своја душа“

Чоколадно колаче „за своја душа“ »

17 Nov, 2015
Коментари: 0

Има денови кога едноставно не можете да издржите без нешто благо? Да, и нам ни е познато тоа чувство, па затоа ви го

Овошна салата без многу мака

Овошна салата без многу мака »

16 Nov, 2015
Коментари: 0

Kога станува збор за салати, сите најпрво помислуваме на салата од свеж зеленчук. Но во зимските денови нема ништо поубаво од овошна салата.

Колач со ананас

Колач со ананас »

12 Nov, 2015
Коментари: 0

Овој колач веројатно ќе ви разбуди некои спомени од детството, можеби и на варијантата со јаболка или праски наместо ананас. Состојки: 440 грама

Совршено топло-ладно

Совршено топло-ладно »

11 Nov, 2015
Коментари: 0

Кој може да му одолее на овој десерт кој предизвикува толку сензации одеднаш?

Ако сакате да си го приготвите сами и во него

Овошен колач

Овошен колач »

10 Nov, 2015
Коментари: 0

Сезоната на јагоди е во полн ек, па можете да ги искористите и за оваа гозба од вкусови на пролетта.

Ова слатко задоволство

Едноставен чоколаден колач со јагоди

Едноставен чоколаден колач со јагоди »

9 Nov, 2015
Коментари: 0

Еден предлог како да ја искористите сезоната на јагоди.

Потребни состојки (за 4 лица): 200 гр. чоколадо за готвење 300 гр. свежи јагоди

Американски палачинки на кои не можете да им одолеете

Американски палачинки на кои не можете да им одолеете »

6 Nov, 2015
Коментари: 0

Од земјата на големите сонувачи, Америка, сигурно ова е нешто што не би сакале да го пропуштите. Доколку не сте во можност да

Американски десерт во вашиот дом

Американски десерт во вашиот дом »

5 Nov, 2015
Коментари: 0

Летен десерт на кој никој не може да му одолее. Сигурно сте слушнале за познатитот „Роки роуд“, еве како да го направите сами.

Сладок тост со банани

Сладок тост со банани »

5 Nov, 2015
Коментари: 0

Овој десерт нема да ви одземе многу време, вкусен е, а потребните намирници најверојатно ги имате во вашиот дом.

Состојки:

2 лажици мед

Најбрзиот домашен кремаст сладолед

Најбрзиот домашен кремаст сладолед »

10 Jun, 2015
Коментари: 0

Бананата е многу специфично овошје со богат вкус, а токму во тоа е тајната на најубавиот и најздравиот кремаст сладолед без глутен и