Почетна » Рецепти » Слатки (Page 3)

Слатки

Бели ледени коцки

Бели ледени коцки »

28 Feb, 2016
Коментари: 0

Ако ги сакате обичните ледени коцки, време е да ги пробате овие бели, можеби ќе ви се допаднат повеќе и ќе имате уште

Босанска баклава

Босанска баклава »

24 Feb, 2016
Коментари: 0

Ако сте ја пробале и не можете да го заборавите тој вкус, еве ви шанса и вие да воодушевите домашните со ова познато

Топло чоколадо со ѓумбир

Топло чоколадо со ѓумбир »

11 Feb, 2016
Коментари: 0

Ако сте мислеле дека зимата помина, не грижете се, ќе има уште студени денови за напитоци како овој, кој заради пикантниот ѓумбир дополнително

Сладолед од само две состојки

Сладолед од само две состојки »

25 Jan, 2016
Коментари: 0

За оние кои не можат без ова слатко задоволство ни во зима, еве лесен и здрав начин како сами дома да си направите

„Нутела“ торта од две состојки (видео)

„Нутела“ торта од две состојки (видео) »

18 Jan, 2016
Коментари: 0

Ако вашите дома се уште не веруваат во вашите способности, еве ви шанса да им докажете дека правите чуда од само две состојки.

Најлесните палачинки од само две состојки

Најлесните палачинки од само две состојки »

14 Jan, 2016
Коментари: 0

Како да направите вкусни американски палачинки за појадок или десерт?

Едноставно, потребни ви се само две помали банани и две поголеми јајца (ако сакате

Wellness „кралски колач“ со шејк од ванила

Wellness „кралски колач“ со шејк од ванила »

11 Jan, 2016
Коментари: 0

Од богатата понуда на велнес производи на „Орифлеим“ го издвојуваме шејкот од ванила кој освен што може самостојно да се конзумира и да

Колачиња со бело чоколадо, брусница и јаболка

Колачиња со бело чоколадо, брусница и јаболка »

6 Dec, 2015
Коментари: 0

Можеби сте правеле овесни колачиња, но сигурно не вакви, хармонична комбинација од различни овошни и чоколадни вкусови.

Нека не ве плаши долгата листа

Колач со мандарини

Колач со мандарини »

1 Dec, 2015
Коментари: 0

Мандарините се едни од најомилените овошја на луѓето, па нема причина зошто тоа да не биде случај и со колач во кој се

Сладок мелем за душа

Сладок мелем за душа »

18 Nov, 2015
Коментари: 0

И да не сте голем љубител на турските серии, како што е Сулејман Величенствениот, сигурно сте чуле дека кај него во харемот