Почетна » Рецепти » Слатки (Page 2)

Слатки

Турска баклава со ф`стаци

Турска баклава со ф`стаци »

3 Jun, 2016
Коментари: 0

Ова јаткасто овошје е едно од најстарите во светот, потекнува од Азија и се смета дека се употребувало уште 6000 години пред нашата

Лесна чоколадна торта

Лесна чоколадна торта »

27 May, 2016
Коментари: 0

Оваа чоколадна торта е сочна и мека, брзо се приготвува и веројатно веќе ги имате сите состојки дома. Совршена е за изненадни гости,

Домашни „орео“ колачиња

Домашни „орео“ колачиња »

20 May, 2016
Коментари: 0

Пробајте да направите сами од вашите омилени колачиња полнети со крем, ќе се изненадите ако вашата верзија биде подобра и од оригиналот. Вкусниот

Колач од јагоди кој се подготвува за седум минути

Колач од јагоди кој се подготвува за седум минути »

16 May, 2016
Коментари: 0

Покрај јагодите кои моментално ги има во изобилство, овој колач крие уште едно слатко изненадување – чоколада, а заради лесната подготовка и чудесниот

Највкусниот чоколаден колач без јајца, млеко и путер

Највкусниот чоколаден колач без јајца, млеко и путер »

11 May, 2016
Коментари: 0

Секогаш има место за нов чоколаден колач на вашата трпеза, а за овој не ви требаат ни јајца, ни млеко, ни путер и

Француска торта со јаболка и рум

Француска торта со јаболка и рум »

16 Apr, 2016
Коментари: 0

Ако сакате да се почестите себеси со вкусен десерт позајмен од француската кујна, обидете се со овој колач од меки и сочни коцки

Домашни „Баунти“ чоколатца

Домашни „Баунти“ чоколатца »

26 Mar, 2016
Коментари: 0

Нема кој не ужива во вкусот на „Баунти“ чоколатцата, а сега можете и лесно да си удоволите себеси и на другите со тоа

Сочен чоколаден колач

Сочен чоколаден колач »

9 Mar, 2016
Коментари: 0

Секогаш сме во потрага по совршен чоколаден колач, така што можете да го пробате и овој, веруваме дека влегува во потесна конкуренција.

Состојки:

Колач со јаболка и овесни снегулки

Колач со јаболка и овесни снегулки »

4 Mar, 2016
Коментари: 0

Во овој колач нема брашно, туку овесни снегулки, па ако сакате поздрав десерт, пробајте да го направите, многу е едноставен и вкусен.

Состојки:

Банана сплит на скара

Банана сплит на скара »

2 Mar, 2016
Коментари: 0

Може да се каже дека на зимата веќе и се гледа крајот, значи со пролетта ќе почне и сезоната на излети и скари.