Почетна » Рецепти » Посна храна (Page 2)

Посна храна

Супер-храна: Зелена супа од аспарагус со житарки

Супер-храна: Зелена супа од аспарагус со житарки »

9 Dec, 2015
Коментари: 0

Супата од аспарагус има феноменален вкус без никакви додатоци, но со додавање на пролетни зелечуци добива елементи на свежина, додека во комбинација со

Печени тиквички

Печени тиквички »

11 Nov, 2015
Коментари: 0

Со овој рецепт дури и најмалите ќе сакаат зеленук. Бидете супер мајка и згответе посни тиквички.

Потребни состојки:

600 гр тиквички

80 гр

Динстано рижото со зеленчук

Динстано рижото со зеленчук »

9 Nov, 2015
Коментари: 0

Посно рижото кое може да го јадете како главно јадење но и како додаток со вашиот ручек.

Потребни состојки:

1 шолја (200 мл)

Тахини – намаз од сусам за нормален крвен притисок

Тахини – намаз од сусам за нормален крвен притисок »

29 Jan, 2015
Коментари: 0

Добрите страни на ова чудесно семе се одамна познати на човекот, за што и ние претходно сме пишувале поопширно, но овој