Почетна » Рецепти (Page 3)

Рецепти

Американска „чизбургер“ пита

Американска „чизбургер“ пита »

26 Aug, 2016
Коментари: 0

Кога сакате на домашните да им приредите вкусно изненадување кое личи на брза храна, а истовремено претставува брз и лесен оброк, оваа чизбургер

Посна салата со туна и ориз

Посна салата со туна и ориз »

19 Aug, 2016
Коментари: 0

За домашни или гости, еве една салата, со посебен балкански шмек, црвена кисела пиперка и ѕирнете уште што друго. Ако е

Гибаница со месо од готови кори

Гибаница со месо од готови кори »

14 Aug, 2016
Коментари: 0

Од некои рецепти, кои ги приготвувале и нашите баби, едноставно не можеме да се откажеме. Побогатата варијанта на гибаницата со сирење е

Брза торта со ананас

Брза торта со ананас »

9 Aug, 2016
Коментари: 0

Ако омилен десерт ви е овошна торта, ова е рецепт само за вас. Лесна, брза и неверојатно вкусна торта со ананас која мора да

Парфе – леден летен десерт

Парфе – леден летен десерт »

3 Aug, 2016
Коментари: 0

Овој сладок смрзнат рецепт сигурно добро ќе ви дојде за послужување во лето, од замрзнувач право во чинија. Лесно се приготвува, а смрзнат ќе

Пикантни телешки енчилади

Пикантни телешки енчилади »

29 Jul, 2016
Коментари: 0

Не морате да одите во мексикански ресторан за да каснете нешто вкусно и луто. Овие енчилади можете да си ги направите и дома,

Вкусна посна бајадера со кикирики

Вкусна посна бајадера со кикирики »

25 Jul, 2016
Коментари: 0

За да не сонувате „Сникерс“ кога постите, направете си од оваа бајадера со кикирики, ќе имате доволно за да се облажите по малку

Крем салата со сусам

Крем салата со сусам »

17 Jul, 2016
Коментари: 0

Ова чудо на природата кое успева каде што не успеваат другите житни растенија, нам ни е добро познато како вкусен додаток за

Гулаш потпечен во рерна

Гулаш потпечен во рерна »

14 Jul, 2016
Коментари: 0

Ако немате идеја што да зготвите за утрешниот ручек, пробајте ја оваа поинаква, но подеднакво вкусна варијанта за подготовка на гулаш, којa ќе

Ориз со кари, грашок и пилешко

Ориз со кари, грашок и пилешко »

22 Jun, 2016
Коментари: 0

Ако сакате да додадете нов рецепт во вашето неделно мени, сигурно ќе ви се допадне овој брз и вкусен ручек, особено за жешките