Почетна » Рецепти (Page 2)

Рецепти

Домашни Фереро Роше бомбици

Домашни Фереро Роше бомбици »

9 Nov, 2016
Коментари: 0

Кој да му одолее на ова богато чоколадно задоволство, а уште помалку кога едноставно можете да си го приготвите дома!

Состојки:

5 шолји (400

Чудесно мезе од векна леб

Чудесно мезе од векна леб »

5 Nov, 2016
Коментари: 0

Секој сака кога има најавени гости да подготви добро мезе кое ќе одговара за намената на средбата, но некогаш се случува да се

Брзи шпагети карбонара

Брзи шпагети карбонара »

30 Oct, 2016
Коментари: 0

Ако сте големи фанови на тестенините, сигурно сте слушнале за карбонара тестенини. Ова е еден брз, лесен и многу вкусен рецепт. Пробајте и

Едноставен колач со отмено име – Дамски каприц

Едноставен колач со отмено име – Дамски каприц »

14 Oct, 2016
Коментари: 0

Се смета дека овој колач потекнува уште од времето на Австро-Унгарија, кога наместо со мармалад го правеле со рибизли, а вие слободно пробајте

Крекери со хељда

Крекери со хељда »

10 Oct, 2016
Коментари: 0

Ако сакате да грицкате меѓу оброците, направете ги овие ужинки од мешавина на три интегрални брашна, и ќе имате воедно здрави и вкусни

Крем салата Рамајана

Крем салата Рамајана »

5 Oct, 2016
Коментари: 0

Има причина зошто оваа салата е именувана по големиот индиски еп. Нејзиниот егзотичен вкус ќе ве пренесе далеку, во земјата на Буда.

За

Домашна Нутела

Домашна Нутела »

28 Sep, 2016
Коментари: 0

Овој чоколаден крем дефинитивно го сакаат сите, па зошто да не се обидете да го направите сами дома.

Потребни состојки:

50 гр млечно

Космополитан како во Њујорк

Космополитан како во Њујорк »

27 Sep, 2016
Коментари: 0

Кој гледал „Сексот и градот“, а никогаш не пиел „Космополитан“, веднаш да надомести за пропуштеното. А ако кога ќе се спомне

Италијански колач со грозје

Италијански колач со грозје »

8 Sep, 2016
Коментари: 0

Бидејќи е сезона на грозјето, можете да го направите овој лесен и освежителен колач, кој во оригиналниот рецепт е со маслиново масло и

Мармалад од смокви

Мармалад од смокви »

2 Sep, 2016
Коментари: 0

Вистинско време е за овие слатки и здрави плодови, па зошто да не ги сочувате и за зимските денови, со овој едноставен рецепт