Почетна » Рецепти (Page 15)

Рецепти

Макарони со туна

Макарони со туна »

4 Nov, 2015
Коментари: 0

За љубителите на морската храна, еве еден пикантен рецепт со тестенини и зеленчук.

Состојки:

1 пакување макарони

2 конзерви туна

200 гр сирење

Најбрзиот домашен кремаст сладолед

Најбрзиот домашен кремаст сладолед »

10 Jun, 2015
Коментари: 0

Бананата е многу специфично овошје со богат вкус, а токму во тоа е тајната на најубавиот и најздравиот кремаст сладолед без глутен и

Тахини – намаз од сусам за нормален крвен притисок

Тахини – намаз од сусам за нормален крвен притисок »

29 Jan, 2015
Коментари: 0

Добрите страни на ова чудесно семе се одамна познати на човекот, за што и ние претходно сме пишувале поопширно, но овој