Почетна » Рецепти » Главни јадења (Page 4)

Главни јадења

Пилешко во соја сос

Пилешко во соја сос »

8 Nov, 2015
Коментари: 0

Ако не сте го пробале познатиот специјалитет, пилешко во соја сос, веднаш направете го за вашите најмили. Маринирањето со соја најдобро ја здржува

Ќофтиња со медитерански сос

Ќофтиња со медитерански сос »

8 Nov, 2015
Коментари: 0

Ако сте љубители на ќофтиња, тогаш овој рецепт не смеете да го пропуштите. Медитеранскиот сос дава целосно нов и свеж вкус, совршен за

Лосос во кремаст сос од лимон

Лосос во кремаст сос од лимон »

5 Nov, 2015
Коментари: 0

Лососот е една од најздравите намирници за нашиот организам. Богат со протеини и омега 3 масни киселини, оваа риба го штити нашето здравје

Зелена крем супа

Зелена крем супа »

4 Nov, 2015
Коментари: 0

Ако сте голем фан на разни чорби и крем супи, не смеете да го пропуштите овој рецепт. За 20 минути ќе имате совршен

Макарони со туна

Макарони со туна »

4 Nov, 2015
Коментари: 0

За љубителите на морската храна, еве еден пикантен рецепт со тестенини и зеленчук.

Состојки:

1 пакување макарони

2 конзерви туна

200 гр сирење