Почетна » Рецепти » Главни јадења (Page 3)

Главни јадења

Сос за италијански ќофтиња

Сос за италијански ќофтиња »

1 Feb, 2016
Коментари: 0

А што би биле вкусните ќофтиња без сочниот сос.

Состојки:

2 конзерви доматно пире од 800 грама

1 конзерва лупени домати (таканаречени помодори

Свински кременадли со сенф

Свински кременадли со сенф »

23 Jan, 2016
Коментари: 0

Ако сте во потрага по нова сензација за вашите непца, а не сакате премногу да експериментирате во кујната, ви предлагаме еден релативно лесен,

„Пијани“ медитерански шпагети во вино

„Пијани“ медитерански шпагети во вино »

22 Jan, 2016
Коментари: 0

Италијанците ги викаат „Spaghetti All`Ubriaco“, или „пијани“ шпагети, а добри се за стекнување самодоверба во кујната за оние кои претходно само знаеле да

Пилешко со пармезан

Пилешко со пармезан »

16 Jan, 2016
Коментари: 0

Ако сакате пилешко, оваа италијанска варијанта сигурно ќе ви дојде како вкусна промена во менито. Тоа е одлична идеја за ручек со домашните,

Ручек за „десетка“, дури и кога ќе загори

Ручек за „десетка“, дури и кога ќе загори »

16 Dec, 2015
Коментари: 0

Неколку одлични совети можат да ви помогнат како да го поправите ручекот кој не дал резултат каков што сте очекувале.

Овие трикови посебно

Свинско месо во сос од портокали

Свинско месо во сос од портокали »

18 Nov, 2015
Коментари: 0

Доколку ви се здосадил начинот на подготовка на свинското месо, обидете се со сос од портокал, кој ќе ѝ даде нов вкус на

Лосос на скара со печен компир

Лосос на скара со печен компир »

16 Nov, 2015
Коментари: 0

Едно вистинско уживање за љубителите на скара и риба, лесно, ама интересно. Не изненадувајте се ако ова рибешко ви заличи на прасешко 🙂

Печено свинско завиткано во сланина

Печено свинско завиткано во сланина »

12 Nov, 2015
Коментари: 0

За дополнителна сочност и вкус на свинското печено месо, можете да пробате да го завиткате во сланина.

Ова може да ви се чини

Пилешко со лимон

Пилешко со лимон »

12 Nov, 2015
Коментари: 0

Ѕирнете го овој брз, лесен и здрав ручек, кој е подеднакво вкусен и ако ви остане за вечера.

Пилешкото добива навистина различен шмек

„Пијан“ зајак

„Пијан“ зајак »

10 Nov, 2015
Коментари: 0

Ве фаќа носталгија за времето кога вашиот дедо или татко се враќале од лов со зајак? Кој што сака нека каже, ама дивеч