Почетна » Рецепти » Главни јадења (Page 2)

Главни јадења

Печен црн патлиџан во бешамел

Печен црн патлиџан во бешамел »

1 Jun, 2016
Коментари: 0

Ова корисно растение кое кај нас го има во изобилство богато е со витамини и минерали и треба секојдневно да го имате на

Мусака со боранија

Мусака со боранија »

11 Apr, 2016
Коментари: 0

Ако домашните не се воодушевуваат кога ќе спомнете боранија, (или, пак, ако многу ја сакаат) пробајте да ја приготвите на овој начин, ќе

Печен лосос со портокал и лимон

Печен лосос со портокал и лимон »

22 Mar, 2016
Коментари: 0

Не можете да одолее на ваква риба, мека и сочна од овошјето и миризлива од зачините. Прочитајте како да го подготвите овој оброк,

Кревки свински медалјони со печурки

Кревки свински медалјони со печурки »

7 Mar, 2016
Коментари: 0

Ако не сакате свинското месо што го готвите да ви биде суво, еве еден одличен рецепт, со кој месото ќе биде меко, затоа

Оригинални италијански ќофтиња

Оригинални италијански ќофтиња »

1 Mar, 2016
Коментари: 0

Овој познат италијански рецепт воопшто не е комплициран за приготвување, а нам, овде, на Балканот, како на познати љубители на месо, сигурно ќе

Пилешки гради со спанаќ и сирење

Пилешки гради со спанаќ и сирење »

15 Feb, 2016
Коментари: 0

Пилешкото месо е меѓу најбараните на пазарот, а луѓето често го конзумираат, но понекогаш бараат начин и како да го подготват на нов

Пекарски ѓувеч со мелено месо

Пекарски ѓувеч со мелено месо »

13 Feb, 2016
Коментари: 0

Ако сте во потрага по рецепт кој ќе смени нешто во вашето секојдневие, а сепак ќе направи да се чувствувате најадено, можете да

Брза мусака со павлака и колбаси

Брза мусака со павлака и колбаси »

8 Feb, 2016
Коментари: 0

Во работните денови, кога немате многу време, а ви се јаде нешто необично и вкусно, обидете се со оваа малку поинаква мусака.

Состојки:

Потпечени карфиол и брокула со пармезан

Потпечени карфиол и брокула со пармезан »

4 Feb, 2016
Коментари: 0

Иако се познати како едни од најздравите продукти, брокулата и карфиолот немаат особена популарност меѓу луѓето.

Сепак, кога се потпечени во тавче со

Похувани плескавички од тиквички со фета

Похувани плескавички од тиквички со фета »

3 Feb, 2016
Коментари: 0

Зимскиот период ги истакнува некои рецепти типични за овој период од годината, но истовремено не потсетува и на некои брзи летни рецепти во