Почетна » Рецепти » Бели печива

Бели печива

Чудесно мезе од векна леб

Чудесно мезе од векна леб »

5 Nov, 2016
Коментари: 0

Секој сака кога има најавени гости да подготви добро мезе кое ќе одговара за намената на средбата, но некогаш се случува да се

Крекери со хељда

Крекери со хељда »

10 Oct, 2016
Коментари: 0

Ако сакате да грицкате меѓу оброците, направете ги овие ужинки од мешавина на три интегрални брашна, и ќе имате воедно здрави и вкусни

Гибаница со месо од готови кори

Гибаница со месо од готови кори »

14 Aug, 2016
Коментари: 0

Од некои рецепти, кои ги приготвувале и нашите баби, едноставно не можеме да се откажеме. Побогатата варијанта на гибаницата со сирење е

Брза пита со тиквички и сирење

Брза пита со тиквички и сирење »

11 Jun, 2016
Коментари: 0

За викенд појадок со јогурт или за лесна вечера, со пиво, пробајте ја оваа пита со тиквички, веројатно веќе сите состојки ги имате

Рецепт за домашни брускети со моцарела

Рецепт за домашни брускети со моцарела »

24 May, 2016
Коментари: 0

За вечера или вкусно мезе, наместо да купувате разни готови грицки, пробајте ја оваа ароматична закуска, која неодоливо потсетува на италијанските јадења заради

Калцоне со пилешко и песто сос

Калцоне со пилешко и песто сос »

13 Mar, 2016
Коментари: 0

Ако сакате пица, сигурно ја сакате и нејзината варијанта која е полесна за ракување  – преклопена пица, таканаречена „калцоне“, па уште и во

„Лажен“ бурек со месо

„Лажен“ бурек со месо »

16 Feb, 2016
Коментари: 0

Оваа лесна пита со месо е без кори, но вкусот неодоливо асоцира на бурек со месо, а сите ќе бидат воодушевени колку брзо

Лесна погача со јогурт

Лесна погача со јогурт »

13 Feb, 2016
Коментари: 0

Не грижете се ако не сте експерт за месење, ова е проверено меѓу најлесните работи од тесто што можете да ги приготвите.

Без