Почетна » Нега » Природна храна (Page 2)

Природна храна

Семето чиа – рецепт за сила од времето на Маите

Семето чиа – рецепт за сила од времето на Маите »

22 Mar, 2016
Коментари: 0

Семето чиа е во сродство со нането, латинското име му е Salvia Hispanica, а татковина му е Јужна Америка. Тоа било важна храна

Со салата од авокадо против сто болести!

Со салата од авокадо против сто болести! »

14 Mar, 2016
Коментари: 0

Авокадото го спомнуваат во многу наврати како корисно средство во здравата исхрана, но ретко се наоѓаат рецепти со негова употреба. Често го користат

Со протеинска ужинка до намалување на тежината

Со протеинска ужинка до намалување на тежината »

9 Mar, 2016
Коментари: 0

Мајките секогаш ви велеле да не јадете пред ручек за да не си го расипете ручекот? Да знаете дека е вистина, зашто има

Дудинката – секојдневен, а чудотворно здрав плод

Дудинката – секојдневен, а чудотворно здрав плод »

5 Mar, 2016
Коментари: 0

Нив ги има насекаде и можеби сте се нервирале колку неред предизвикуваат кога ќе им паѓа плодот на улица или во вашиот двор,

Како да направите лижавчиња од мед против кашлица

Како да направите лижавчиња од мед против кашлица »

26 Feb, 2016
Коментари: 0

Во сезоната на грипот, кашлицата е неизбежен симптом, а ова е еден генијален начин како да им го олесниме заздравувањето на нашите најмали

Рецепт за еликсир за слабеење со грејпфрут

Рецепт за еликсир за слабеење со грејпфрут »

11 Feb, 2016
Коментари: 0

Сигурно сте чуле за диета со грејпфрут, но овој напиток е нешто поинакво што вреди да се проба. Ова чудо од овошје секако

Седум трикови со додавање лимон во храната

Седум трикови со додавање лимон во храната »

5 Feb, 2016
Коментари: 0

Сигурно додавате лимон во јадењата секој ден, па од салата до десерт, него го има насекаде. Но освен за вкус лимонот се употребува

Пет здрави сендвичи за постојано активните

Пет здрави сендвичи за постојано активните »

6 Jan, 2016
Коментари: 0

Денешниот начин на живот не остава многу време за подготвување ручек, а освен тоа во тој период многу од нас се на работа.

Четири продукти за борба против грип

Четири продукти за борба против грип »

21 Dec, 2015
Коментари: 0

Поминаа зимските денови, но токму овој период на променливи временски услови може да предизвика настинки и ширење на вирусни инфекции. Како што вели

За крвните садови нема подобар пријател од калинката

За крвните садови нема подобар пријател од калинката »

13 Dec, 2015
Коментари: 0

Чудесната моќ на овој плод е позната веќе долги години. Калинката не е застапена како некои други видови на овошје, но затоа пак