Почетна » Нега (Page 3)

Нега

Парче лубеница на ден штити од срцеви болести

Парче лубеница на ден штити од срцеви болести »

30 Jun, 2016
Коментари: 0

Со последните научни истражувања докажано е дека едно парче лубеница дневно може да го спречи собирањето на штетниот холестерол и на тој начин

Вежбањето приспособете го на градбата на телото

Вежбањето приспособете го на градбата на телото »

27 Jun, 2016
Коментари: 0

Не постои универзален начин на исхрана или вежбање кој може да даде еднакви резултати за сите луѓе, бидејќи секој од нас е посебен

Кралот на веѓите

Кралот на веѓите »

25 Jun, 2016
Коментари: 0

Дали сте чуле за Дамон Робертс? Човекот си има интересен занает, и многу познати ѕвезди како Мадона, Бијонсе, Гвинет Потроу, Меган Фокс, Ванеса

Намирници со кои полесно ќе ги поднесете горештините

Намирници со кои полесно ќе ги поднесете горештините »

20 Jun, 2016
Коментари: 0

Постојат намирници со кои можете да си помогнете во надминувањето на неподносливите летни горештини, од кои едноставно не се бега!

Човековото тело чувствува

Египетска маска за вечно младо лице

Египетска маска за вечно младо лице »

8 Jun, 2016
Коментари: 0

Жените во стар Египет посветувале многу внимание на негата на своето лице, тело и коса, а немале современи креми и лосиони како ние

Седум причини зошто е добро да се јаде чоколадо

Седум причини зошто е добро да се јаде чоколадо »

7 Jun, 2016
Коментари: 0

Можеме слободно да уживаме во ова слатко задоволство – науката потврди дека има бројни придобивки од конзумирањето чоколадо.

Истражувачите на универзитетот Харвард утврдиле

Кисело млеко против акни и за подмладување на кожата!

Кисело млеко против акни и за подмладување на кожата! »

22 May, 2016
Коментари: 0

Киселото млеко и јогуртот се познати како прва помош при изгореници од сонце, но дали знаевте дека тие се многу корисни и во

Седум придобивки за здравјето од краставицата

Седум придобивки за здравјето од краставицата »

19 May, 2016
Коментари: 0

Во светот, краставицата е најодгледуван зеленчук, а во исто време е една од најдобрите природни храни за одржување на доброто здравје кај човекот.

Осум причини зошто е здраво да јадете цреши

Осум причини зошто е здраво да јадете цреши »

17 May, 2016
Коментари: 0

На почетокот сме од сезоната на црешите, па убаво е да ја знаеме и здравата страна на ова овошје, кое е од исто

Овошје во зрна, но здравје на кило!

Овошје во зрна, но здравје на кило! »

14 May, 2016
Коментари: 0

Запознајте ги капините, боровинките, малините и рибизлите – зрнесто овошје кое е неверојатно добро за вашето здравје.

Ваквото овошје е дар на природата,