Почетна » Нега (Page 2)

Нега

Козметички новитет за кадифено мека кожа и по педесетата година

Козметички новитет за кадифено мека кожа и по педесетата година »

29 Oct, 2016
Коментари: 0

Како што нашата кожа старее, структурата се менува. Еластичноста, цврстината и сјајот се намалуваат, а брчките стануваат се повидливи и подлабоки. Губење на

Природни лекови за намалување на шеќерот во крвта

Природни лекови за намалување на шеќерот во крвта »

3 Oct, 2016
Коментари: 0

Одредени намирници позитивно влијаат на покаченото ниво на шеќер во крвта. Доколку вие или некој ваш близок има таков проблем, еве што може

Здрава и негувана коса на природен начин

Здрава и негувана коса на природен начин »

29 Sep, 2016
Коментари: 0

Јајца, јогурт и мед се одлични состојки за убав појадок, но со нив исто така можете да направите вашата коса да изгледа прекрасно.

Природни елиминатори на стрес со моментно дејство

Природни елиминатори на стрес со моментно дејство »

21 Sep, 2016
Коментари: 0

Сите се соочуваме со стресот, од секојдневните животни предизвици до најмали работи со кои во некогаш се чини како да не можеме да

Храна која го намалува холестеролот

Храна која го намалува холестеролот »

31 Aug, 2016
Коментари: 0

Овошјето и зеленчукот се одлични „борци“ против холестеролот, особено оние кои се богати со антиоксиданти. Оваа кратка листа на продукти може да ви

Тиква за добар вид, слабеење и против рак

Тиква за добар вид, слабеење и против рак »

29 Aug, 2016
Коментари: 0

Доаѓа сезоната на ова чудо на природата, па бидете подготвени да го вклучите во секојдневната исхрана зашто неговите придобивки за вашето здравје навистина

Маски од јајце за негувано лице

Маски од јајце за негувано лице »

13 Aug, 2016
Коментари: 0

Покрај нивната примена во исхраната, јајцата се корисни и за нега на вашето лице, тело и коса. Овие маски можете да ги направите

Смејте се гласно, тоа е исто како џогирање

Смејте се гласно, тоа е исто како џогирање »

10 Aug, 2016
Коментари: 0

Интуитивно тоа го знаеме сите, но кога ќе го прочитаме и во писмена форма драго ни е што сме биле во право –

Никој не е толку стар за да не може да живее уште една година

Никој не е толку стар за да не може да живее уште една година »

20 Jul, 2016
Коментари: 0

Научниците се согласуваат со оваа изрека на Цицерон, затоа што според резултатите од најновите истражувања, мажите живеат 11, а жените 12 години

Домашни маски за лице со мед

Домашни маски за лице со мед »

18 Jul, 2016
Коментари: 0

Денес можете да најдете голем број на производи на база на мед, но доколку сакате да се обидете со домашни рецепти, еве неколку