Почетна » Нега (Page 15)

Нега

Една чаша полна здравје

Една чаша полна здравје »

17 Nov, 2015
Коментари: 0

Само една чаша сок од портокал на ден е доволна за да се постигне здрав изглед на вашата кожа. Освен тоа, портокалот штити

Дали кафеавиот шеќер е навистина толку добар за вас?

Дали кафеавиот шеќер е навистина толку добар за вас? »

17 Nov, 2015
Коментари: 0

За разлика од интегралното брашно или ориз, кафеавиот шеќер и не е значително поздрав од обичниот. Иако понекогаш е многу скап, кафеавиот шеќер

Чувствувајте се подобро по лошиот ден

Чувствувајте се подобро по лошиот ден »

17 Nov, 2015
Коментари: 0

Сите ние понекогаш имаме лоши денови. Таквиот ден предизвикува стрес и лошо расположение. Еве како да се изборите со стресот по таквиот напорен

Како до совршени ретро локни?

Како до совршени ретро локни? »

17 Nov, 2015
Коментари: 0

Обичните локни лесно можат да се добијат со помош на витлери, но во следното видео множете да погледнете како истите да ги усовршите

Ослободете се од расцветаните врвови

Ослободете се од расцветаните врвови »

17 Nov, 2015
Коментари: 0

Најголемата причина за расцветани врвови е тоа што коса нема доволно влага и храна. Најчест проблем е кај жените со права коса.

Еве

Еве зошто треба да користите крем со фактор

Еве зошто треба да користите крем со фактор »

17 Nov, 2015
Коментари: 0

Постојано ги слушаме познатите личности како тврдат дека ваквата крема е тајната на нивната феноменална кожа, а сега тоа е потврдено со ново

Коцки мраз за свеж изглед

Коцки мраз за свеж изглед »

17 Nov, 2015
Коментари: 0

Можеби токму коцките мраз се решение на проблемите со вашата кожа. Еве што можете да направите.

Трикот кој треба да го пробате, е

Како да го задржите чоколадниот тен?

Како да го задржите чоколадниот тен? »

17 Nov, 2015
Коментари: 0

Летниот чоколаден тен на вашата кожа може да се задржи од шест до десет дена, додека кожата не почне да се регенерира. Како

Неодоливи усни подготвени за бакнеж

Неодоливи усни подготвени за бакнеж »

17 Nov, 2015
Коментари: 0

Како вашите усни да изгледаат беспрекорно? Еве неколку трикови кои ќе ви помогнат вашите усни да не останат незабележани.

Девојките кои имаат тенки

Домашен пилинг за неверојатно нежни нозе

Домашен пилинг за неверојатно нежни нозе »

5 Feb, 2015
Коментари: 0

Нема ништо поубаво од совршено нежна кожа, а овој адут кој е како магнет и за машкиот пол, бара соодветно негување.

Со помош