Почетна » Нега » Лице и тело (Page 4)

Лице и тело

Вежби за затегнување на лицето

Вежби за затегнување на лицето »

20 Nov, 2015
Коментари: 0

Во денешно време едноставно е да најдете начин како да се ослободите од вишокот килограми, да го зацврстите телото и да ја одржувате

Зошто жените се плашат од својот изглед?

Зошто жените се плашат од својот изглед? »

19 Nov, 2015
Коментари: 0

Истражување спроведено во фитнес клубови во Велика Британија покажало дека шест од десет жени не сакаат да го гледаат своето голо тело.

Дури

Сочувајте ја белината на вашите заби

Сочувајте ја белината на вашите заби »

18 Nov, 2015
Коментари: 0

Познато е дека кафето, црното вино и обоените алкохолните пијалаци можат да ја променат природната боја на вашите заби, но тие не се

Еве зошто треба да користите крем со фактор

Еве зошто треба да користите крем со фактор »

17 Nov, 2015
Коментари: 0

Постојано ги слушаме познатите личности како тврдат дека ваквата крема е тајната на нивната феноменална кожа, а сега тоа е потврдено со ново

Коцки мраз за свеж изглед

Коцки мраз за свеж изглед »

17 Nov, 2015
Коментари: 0

Можеби токму коцките мраз се решение на проблемите со вашата кожа. Еве што можете да направите.

Трикот кој треба да го пробате, е

Како да го задржите чоколадниот тен?

Како да го задржите чоколадниот тен? »

17 Nov, 2015
Коментари: 0

Летниот чоколаден тен на вашата кожа може да се задржи од шест до десет дена, додека кожата не почне да се регенерира. Како

Неодоливи усни подготвени за бакнеж

Неодоливи усни подготвени за бакнеж »

17 Nov, 2015
Коментари: 0

Како вашите усни да изгледаат беспрекорно? Еве неколку трикови кои ќе ви помогнат вашите усни да не останат незабележани.

Девојките кои имаат тенки

Домашен пилинг за неверојатно нежни нозе

Домашен пилинг за неверојатно нежни нозе »

5 Feb, 2015
Коментари: 0

Нема ништо поубаво од совршено нежна кожа, а овој адут кој е како магнет и за машкиот пол, бара соодветно негување.

Со помош